Skocz do zawartości

[300l]- Dawida N z Channa lal cheng. Aktualizacja 6 str.


Dawid N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ps. Szkoda, że Channy są tak mało popularnym i ciężko dostępnym gatunkiem w Polsce. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni, bo widzę, że zainteresowanie jest spore i wszędzie na forach Channa nie ważne jaka robi sensacje. Zapraszam wszystkich do hodowli tych ryb.

Ciężko się zgodzić z takim stwierdzeniem. Zgodzę się, że wężogłowy nie są dostępne w lokalnych sklepikach i nie rywalizują o klienta z neonkami, gupikami, skalarami i welonami i trudno się dziwić wszak nie są to ryby do typowego ogólniaka. Do tego wiele osób kojarzy Channy z dużą i morderczą micro czego zresztą przykład mieliśmy w tym wątku jednakże naprawdę sporo osób w naszym kraju hoduje wężogłowy z powodzeniem i to nie tylko assamy, czy gachua, a załatwienie tych niezwykłych ryb nie stanowi dla osoby zdeterminowanej problemu. Sensacje na forach to zrobić może np Channa argus, której w Polsce prawdopodobnie jeszcze nie było, a już z całą pewnością wzbudzi ją Channa barca choćby ze względu na swą cenę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

ps. Szkoda, że Channy są tak mało popularnym i ciężko dostępnym gatunkiem w Polsce. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni, bo widzę, że zainteresowanie jest spore i wszędzie na forach Channa nie ważne jaka robi sensacje. Zapraszam wszystkich do hodowli tych ryb.

Ciężko się zgodzić z takim stwierdzeniem. Zgodzę się, że wężogłowy nie są dostępne w lokalnych sklepikach i nie rywalizują o klienta z neonkami, gupikami, skalarami i welonami i trudno się dziwić wszak nie są to ryby do typowego ogólniaka. Do tego wiele osób kojarzy Channy z dużą i morderczą micro czego zresztą przykład mieliśmy w tym wątku jednakże naprawdę sporo osób w naszym kraju hoduje wężogłowy z powodzeniem i to nie tylko assamy, czy gachua, a załatwienie tych niezwykłych ryb nie stanowi dla osoby zdeterminowanej problemu. Sensacje na forach to zrobić może np Channa argus, której w Polsce prawdopodobnie jeszcze nie było, a już z całą pewnością wzbudzi ją Channa barca choćby ze względu na swą cenę ;)
Dobrze napisane- "dla osoby zdeterminowanej" :D

 

ps.Zamienię Mercedesa na Channa Barca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O teraz jest piknie tylko jeszcze pistia się rozrośnie to już całkiem. Czemu tak mało wody?

Sam wiesz, że światło może przypalić pistię, a i ryby nie wymagają tak dużego słupa wody.

Myślę o zrobieniu pokrywy ze spienionego pcv i tam już będzie odpowiednia jej wysokość tak by można było zalać po brzegi i żeby roślin nie parzyło.

Póki co odkładam na kolejny baniaczek :mrgreen: i szukam kolejnych "ciekawszych" drapieżników :D (w planach konkretny predator 40 +) W zimie będę miał więcej czasu więc się zajmę pokrywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem też mam trochę mniej wody ale nie aż tak dużo :D. Może do następnego zbiornika polypterusy? Chciałbym je kiedyś mieć ale musiałbym większe akwa kupić może w przyszłości się uda ;D

Poly troszkę za duże na moje 120x50x50 ale Hoplias Malabaricus już by się nadawał ;) . Niby piszą o 120x60x60 dla niego, ale na forum z drapieżnikami pisali, że dałoby radę i w moim, zwłaszcza że nie jest to ruchliwy gatunek, ale charakter ma szatana we własnej osobie :D

Ewentualnie kupię 150x50x50- jeszcze miałbym gdzie to postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bardzo ładne masz te channy i ogólnie akwarium też. Rozmnażały ci się już kiryśniki?

Dzięki .

Jeszcze mi się nie rozmnażały, są dwa samce i samiczka. Nie wiem czy z Channami w ogóle bym zauważył gniazdo(?), a co mówić młode... Niby kirysy nie dają sobie napluć w kaszę, ale i są używane czasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium niby niczym nie zachwyca- roślinki jakoś chaotycznie powsadzane, wszystkiego jakoś tak mało. Ale jednak wracam do Twojego akwarium po raz 3 w dzisiejszym dniu i za trzecim razem muszę skomentować- masz baniaczek który ma coś w sobie, gratuluję :)

Dziękuję.

Właśnie o ten chaos mi chodziło. Nie wierzę by w naturze występował 1,2 i 3 plan, a tak przynajmniej moim zdaniem wygląda naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli jak pisałem ;]

No i roślinki elegancko oczyszczone i wsadzone do akwa, jutro dodam zdjęcia bo znowu się sporo pozmieniało :D Teraz to jest dopiero prawdziwy busz, a Assamy w niebo wzięte :D

Z akwa 112l powrócił korzeń i większość roślin ponieważ zamieszkał tam nowy lokator-predator :P , a z racji skrytego trybu życia jaki prowadzi musiałem ograniczyć mu ilość kryjówek tak abym chociaż go czasem widział :D

Dla ciekawskich powiem, że ma do towarzystwa danio pręgowane, które z każdą nocą znikają :D za dnia są dla niego obojętne.

 

Lada dzień zapodam nowy temat na forum z predatorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj boję się tych zmian, obyś czegoś nie spier... zepsuł. :)

A ten predator to jak się fachowo nazywa ?

A aranż się nie martw, moim skromnym zdaniem jeszcze tak dobrze nie było i chyba już nic nie ruszam :D Przynajmniej do końca miesiąca, bo znowu nowi lokatorzy-predatorzy będą, a Assamy idą do mniejszego zbiornika ;)

 

Nie zdradzę co teraz pływa, zapodam post niedługo ;) Sam do końca nie wiem co to jest :D :D

Żartowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...