Skocz do zawartości

[300l]- Dawida N z Channa lal cheng. Aktualizacja 6 str.


Dawid N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piękne te channy.U mnie w sklepie zamiast channy żabiego przywiezli wężogłowa czerwonego...

Też mi chcieli wcisnąć tego potwora bo nazwa łacińska brzmi Channa micropeltes, hehe, no jak micro to micro no nie, ale jednak ogarnąłem się i wolałem się dowiedzieć przed zakupem jakich potrzebuje warunków... W domu kamień spadł mi z serca, że nie go nie wziąłem.

Paranoja z tymi micro, są one najczęściej dostępnymi Channami z tego co wiem, a należą do trójki największych z rodziny.

 

Do lal chengów dołączył jeszcze jeden potworek, mianowicie Polypterus senegalus senegalus. Jest od nich zdecydowanie mniejszy i z początku były niemiłe akcje w zbiorniku. Dwa razy siedział w pysku samca i samicy alfa, kilka razy był śledzony i szturchany przez nowych kolegów

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Docelowo Sznurówek (bo tak go nazwałem) będzie pływał z wilkiem w większym zbiorniczku lub z innymi Channami. Jutro mam mieć listę dostępnych Chann, które kolega z forum z predatorami będzie sprowadzał do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowe te twoje Assamy skoro do senegalusa startowały. Moje od 3 miechów mieszkają w towarzystwie Kardynałków na które mają kompletną zlewkę ;P Na zimę się będą musiały na pewno rozstać z poli, ale nie wiem, czy dawanie go do wilka to dobry pomysł. Co do tych micropeltesów, czy jakichkolwiek ryb, których się nie zna to kiedyś mogło stanowić to problem, bo np w latach 90 często zdarzało mi się spotykać w zoologach ryby, których nie miałem w książkach, a sprzedawcy nie mieli pojęcia co opychają. Teraz nie ma problemu, bo jeśli sprzedawca opowiada bajki to można sobie na miejscu w sklepie przed zakupem sprawdzić przez tela w necie, co to za ryba i czy się nadaje do danego baniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bojowe są alfy, ale do tej pory już mają wszystkie zlewkę na poli i luz. Z pewnością coś wymyślę na zimę dla poli, może dokupię mu poli-towarzystwo i zrobię małą afrykę w 300l - nie wiem :/ Plan jest taki by Assamy zapodać do 112l, nowe Channy, do nowego większego zbiornika, a 300 jakoś sensownie zagospodarować.

Na filmach widziałem już takie towarzystwo: poli z wilkiem i jakoś dawały radę ;) , pytanie brzmi jak długo? Myślę, że dobrze karmione były by fajnym obiektem obserwacji ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu z piątki Chennek dobrała mi się para i poleciała do 112l, reszta do 432l z innymi Channami. Z tym zbiornikiem nie wiem co do końca mam zrobić, na razie siedzą tam dwa predatorki: Erythrinus erythrinus blue i Polypterus senegalus senegalus. Myślę nad tym by wrzucić do tych 300l jakieś pielęgnice, ale sam jeszcze nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...