Skocz do zawartości

Biały mech?


piotrekwro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na jednej z moich roślin pojawia się coraz więcej czegoś... wygląda to jak biały mech bądz wata, http://img12.imageshack.us/img12/9509/imag0477o.jpg. Nie znalazłem czegoś podobnego na forum więc proszę o pomoc... czy to glon? I Jak to zwalczyć? A może to normalne przy nowym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygląda jak taka biaława galaretka?

Jeżeli tak jest to jakiś zbitek bakteryjny (nie pamiętam dokładnie co to). Najczęściej pojawia się na korzeniach i ozdobach dopiero co włożonych do wody. Jest niegroźne i rybki to zjedzą.

Jeżeli jest to pleśń na roślince i ryby nie zjedzą a usunąć się nie daje to pewnie trzeba to wywalić razem z zainfekowanym obiektem.

Ja miałem takie coś na korzeniach. dorosło do grubości ok 2 cm. Platki wyczyściły w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygląda jak taka biaława galaretka?

Jeżeli tak jest to jakiś zbitek bakteryjny (nie pamiętam dokładnie co to). Najczęściej pojawia się na korzeniach i ozdobach dopiero co włożonych do wody. Jest niegroźne i rybki to zjedzą.

Jeżeli jest to pleśń na roślince i ryby nie zjedzą a usunąć się nie daje to pewnie trzeba to wywalić razem z zainfekowanym obiektem.

Ja miałem takie coś na korzeniach. dorosło do grubości ok 2 cm. Platki wyczyściły w ciągu tygodnia.

Wszystko ok.Ale ciekawi mnie nazwa tej roślinki,bo coś mam wrażenie ,że nie nadaje się do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zabieram się za podmianke wody i odmulanie, wyciągnę ją i wyczyszcze z tego dziadostwa wsadzę jeszcze raz i zobaczę...co wy na to?

Kupiłem ją w sobote w zoologicznym na dziale akwarystycznym więc powinna się nadawać ale nazwa nie była podana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...