Skocz do zawartości

dziwne narosla na roślinach, zdjęcia, pomocy!


milkiwayy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam i od razu proszę o szybką pomoc - otóż na roślinkach (żabienicach) pojawił mi się ni to glon, ni to niewiadomo co:/ mam to od około 2tyg., najpierw nie zwracało się na to uwagę, bo było małe, a teraz się rozrosło na wszystkie żabienice. Nie są to nitki, tylko dosłownie grube, czarne wąsy rosnące w kępach na roślinach. Nie mam zielone pojęcia co to, do krasnorostów jakoś mi nie pasuje, ale może się nie znam, bo akwarium mam raptem od 1,5miesiąca.

 

Opis akwa:

- 54l., 60x30x30

- oświetlenie 18 vat i oświetlenie nocne (4diody niebieskie)

- światło świeci się od 10 do 21:30

- podłoże to żwirek, ziarnistość od 1 do 3mm

- filtracja Aquael Fan-1 plus

- korzeń był włożony chyba mniej więcej wtedy jak zaczęło się to choróbsko, ale nie chcę nic insynuować, był wygotowany w normalnej wodzie, tak ze 45min się gotował

- roślinki- limnofila bezszypułkowa, ludwigia repens, jakąś małą trawę, ta nieszczęsna żabnica (o ile to żabnica heh) i jeszcze jedna, której nazwy nie kojarzę.

- rybki - 4dania, 3brzanki pięciopręgie, 3 mieczyki, glonojad syjamski, mułojad, 6neonków i 3 rybki, których nazwy niestety nie znam, podobne do brzanek i nawet razem się trzymają w stadku.

-podmianka wody była na razie jedna, około 20%

- nawóz był dolany ze 3 razy w przeciagu 3 tygodni Sera Florena z żelazem i minerałami

- temperatura 25stopni, ph nie znam

- rybki karmione raz na dzień płatkami Acti Min, od ostatniego tyg dostały 2 razy ochotkę

 

To chyba wszystko:) proszę o szybką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie są żabienice tylko mikrozorium. Po drugie to nie są żadne glony tylko zawiązki szczepek nowych roślinek - tak się rozmnaża ta roślina to są pierwsze korzenie chwytnikowe - jak to zostawisz w spokoju to po drugiej stronie liścia pojawią się niedługo malutkie listki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę masz do bani. W zasadzie tylko neonki i ew danio mogłyby być w tym akwarium.A rzem to już niektóre nie powinny być w t4ej samej wodzie. Glonojad jest z BW a mieczyki z wód słonawych. Mułojad potrzebuje minimalnej temperatury takiej która dla danio jest za wysoka. Glonojady powinny być w parach a danio w stadzie (a nawet ławicy).

Wodę powinnaś podmieniać co tydzień od czasu jak wpuściłaś ryby. To że nie widzisz, że jest coś nie tak to nic nie mówi. Jak zrobisz pomiary to sama zauważysz co jest nie tak.

W takim małym akwarium przy przerybieniu jeden dzień wystarczy by słabsze rybki padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...