Skocz do zawartości

jakie rybki na paczatek oraz kilka pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc to moj 1wszy post wiec witam wszystkich serdecznie.

Zakladam wlasnie male akwa 40l, jutro jade po jakies pierwsze rybki i zastanawiam sie jakie wybrac badz inaczej, jakie moge kupic?

Podobno Danio sa wytrzymale i odpowiednie na poczatek, a czy moge wpuscic neony ( powiedzmy 4 czarne i 4 czerwone ).

Drugie pytanko mam na temat roslin, podlewam je tetra pant panta min moje akwa dojrzewa 10 dni od ok 5 dni, roslinki wyciagnalem z doniczek bo tak sie naczytalem i zaczely marniec czy dobrze zrobilem i czy moge dokupic od razu z rybkami ze 3 mniejsze i jakie najlepsze na poczatek? Z gory dzieki za podpowiedzi! :)

 

Pisownia!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary akwa? Co do obsady to wybierz coś z tąd: przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

 

Danio się tu nie nadają- podobnie zresztą jak neony czerwone i BYSTRZYKI czarne (szlag mnie trafia jak ktoś pisze o bystrzykach neon... :| )

 

Akwa powinno dojrzewać conajmniej 2-3 tyg. Trzymanie doniczek w akwa jest niewskazane, ponieważ zawarta w nich wata w postaci drobinek może uszkodzić skrzela ryb.

 

Roślinki- zależne od oświetlenia. Tu masz mało wymagające: lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno dojrzewać bez ryb 2tyg :)

Z wytrzymalszych ryb do 40l i nadających się do początkującego polecam gupiki :)

Spokojnie mógł byś mieć harem 2+4 (2 samce + 4 samice) :)

Gupiki to wdzięczne rybki pozatym każdy początkujący lubi jak ryba się okoci :D

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno stać zalane wodą 2 do 3 tygodni przed wpuszczeniem ryb.

Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś początkujący stawiał zbiornik " do dojrzewania". Chwali Ci się to.

Nie przyspieszaj tego o kilka dni, bo to może się odbić na zdrowiu ryb i jakości wody. Kłopoty będą się ciągnąć nawet pół roku.

Danio wymagają minimum 80 cm długości zbiornika.

Neony wymagają minimum 40 cm długości zbiornika.

 

Podaj wymiary, to doradzę może coś innego. Ani danio, ani neony nie są zbyt łatwe w chodowli na początek.

Wybór roślin zależy od wysokości akwarium i tego, jakie masz oświetlenie.

 

i ZWINNIKI czarne (szlag mnie trafia jak ktoś pisze o zwinnikach neon... )

A nie bystrzyki willow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ZWINNIKI czarne (szlag mnie trafia jak ktoś pisze o zwinnikach neon... )

A nie bystrzyki willow?

Też mi się wydaje, że to bystrzyki :D

 

Ja bym dał kilka krewetek red cherry. Też mam "radochę" ;) jak widzę teraz kilka małych a raczej około 30 sztuk. Zaczynam się zastanawiać co ja będę z nimi robił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 50 ,35,25,filtr kaskadowy hagen marina s10,grzalka z termoststem 100w, oswietenie wbudowane 15w t8 ok. 8 godzin dziennieuzdaczniacz nutrafin cycle i nutrafin aqua+

sorki za "neony czarne" laik jestem a do tego gosciu w sklepie tak je nazywal

dzieki za odpowiedzi

 

EDIT:

 

jedyne preferencje to zeby bylo w miare kolorowo ;)

 

Edytuj posty i dbaj o pisownię! Proponuję zapoznać się z regulaminem forum//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa powinno dojrzewać ok 2 tygodni, neonki to ryby ławicowe (najlepiej czują się w grupach ok 10 osobawych), czyli niezbyt nadają się (a właściwie nie nadają) do czterdziesto litrowego akwarium. Na początek polecam harem gupików (3+1), które są rybami żyworodnymi i szybko się rozmnażają, lub bojownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa powinno dojrzewać ok 2 tygodni, neonki to ryby ławicowe (najlepiej czują się w grupach ok 10 osobawych), czyli niezbyt nadają się (a właściwie nie nadają) do czterdziesto litrowego akwarium. Na początek polecam harem gupików (3+1), które są rybami żyworodnymi i szybko się rozmnażają, lub bojownika...

3 + 1 to 3 samce i 1 samica tak więc nie może tak być bo samce wykończą samice.

Więc 1 + 3 ( 1 samiec i 3 samice ) + krewetki mogą być ( tylko jakie ? ) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa powinno dojrzewać ok 2 tygodni, neonki to ryby ławicowe (najlepiej czują się w grupach ok 10 osobawych), czyli niezbyt nadają się (a właściwie nie nadają) do czterdziesto litrowego akwarium. Na początek polecam harem gupików (3+1), które są rybami żyworodnymi i szybko się rozmnażają, lub bojownika...

3 + 1 to 3 samce i 1 samica tak więc nie może tak być bo samce wykończą samice.

Więc 1 + 3 ( 1 samiec i 3 samice ) + krewetki mogą być ( tylko jakie ? ) :?

Sorka, chodziło mi o harem czyli 3 samice i 1 samiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie na 11 dzień (czyli ok. 2 tygodnie) :) 4 danio pręgowane tylko gościu wyłowił mi 3 małe oraz jednego dużo większego z welonowatymi płetwami i lekko obgryzionym ogonem, czy mgę tego dużego zostawić czy najlepiej wymienić na małego jutro? Za jakies ok 4-6 tygodni będę chciał wpuścić jeszcze kilka kolorowych rybek neonków;kardynałków czy coś takiego, co byście proponowali?

 

Dulle. Pisz poprawnie +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Danio do tego litrażu to niezbyt trafny wybór. Są bardzo ruchliwe więc potrzebują więcej miejsca. Dulle zresztą pisał, że "Danio wymagają minimum 80 cm długości zbiornika." 11 dzień to takie naciągane 1,5 tygodnia. Najlepiej oddaj te Danio a za parę( więcej niż dwa:)) dni kup sobie z 10 neonów inessa to bardzo ładnie wyglądające rybki;) Zastanowiłeś się nad krewetkami? Do neonów mógłbyś dokupić fajerki na przykład. Są wdzięczne i niesamowicie się mnożą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w pl i moj windows nie ma pl znakow....coz tzn ze chyba nie bede mogl juz pisac postow? Czy mam za kazdym razem bawic sie metoda kopiuj/wklej (no way) :) Dulle pisales/as ze danio sa wymagajacymi rybkami na poczatek ale nie powiedziales/as ze nie moge a teraz ....

Jaka im temperature ustawic 22/23 bedzie ok?

 

 

Nie ma windowsa bez Polskich znaków, kwestia przestawienia! Proponuję to zrobić bo na forum wymagamy poprawnej pisowni//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ustawiłem polskie znaki więc piszę... spoko wymienię rybki ale czy nic się nie stanie jak zrobię to za jakieś 2-3 tygodnie?

W sklepie polecali mi na początek mieczyki wszelkiego rodzaju, gupiki lub wlasnie danio, wybralem danio bo były najmniejsze, dogadałem się również ze sprzedawcami że po ok. 3 tygodniach mogę im przynieść rybki z powrotem i wybrać już jakieś bardziej wymagające.

Zawsze podobały mi się neony i raczej jestem na nie zdecydowany...a co sądzicie o kardynałkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...