Skocz do zawartości

Pierwsze i małe akwarium!! POMOCY!! :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;) założyłam to konto aby się dowiedzieć coś więcej o prowadzeniu akwarium żebym nie zrobiła krzywdy rybkom . A więc tak, dostałam akwarium o pojemności 15l a w nim 3 neonki i 1 gupik.Jest w nim tylko żwirek i kilka kamieni. Wiem że neonki powinny żyć w stadku ale zastanawiam się ile dokupić żeby nie było im za ciasno w takim akwarium. Nie wiem tez jakie roślinki dokupić żeby było dobrze. A może rodzaj roślinki nie gra roli?? Chciałam też kupić jeszcze parę gupików żeby tamten samczyk nie był sam. Ile mogę mieć rybek w takim akwarium. Co mi jest potrzebne żeby je utrzymać ( jakieś preparaty czy coś).? Prócz filtra nie mam nic wiem ze muszę mieć termometr i grzałkę gdzie i za ile dostane dobre ( nie zarabiam bo jeszcze się uczę wiec nie mam za dużo kasy)? Pożyczyłam sobie książkę o rybkach i tam pisało aby do wody dodać łyżkę soli kuchennej na 10l wody??To prawda?? A i jeszcze czytałam aby prócz roślinek zrobić rybom miejsce gdzie mogłyby się schować, przeczytałam parę postów i z tego co widziałam to ludzie odradzają wkładanie zamków statków itp czym można to zastąpić??? czy wystarczą tylko roślinki?? Sory za natłok pytań ale nie wiem od czego zacząć. Z góry dzięki za rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rybki co masz nie nadają się do tak małego akwarium.

W 15 litrach można mieć rybki lecz muszą być to rybki b. bałem np drobniczka jednodniówka.

Roślinki są jak najbardziej potrzebne. Najlepiej takie, które nie wymagają duo światła.

Jakość wody dostosuj do mieszkańców, które sobie wybierzesz. Te co masz musisz oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie powinnaś oddać rybki do sklepu jeśli są zdrowe, lub zmienić akwa na większe. Jeśli chcesz mieć po kilka neonków i gupików to niestety akwa min 50l. Ogólnie za kryjówke dla ryb wystarczą rośliny, możesz spreparować też łupinę kokosa ale jest niepotrzebna dla w/w ryb bo z niej nieskorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki wielkie, a 30l starczy?? bo byłam dzisiaj w zoologicznym i tam mi taki facet powiedział ze jak chciałabym mieć np 5 neonek i ze 4 gupiki to tyle wystarczy. Ale nie wiem czy warto ich słuchać bo w takich sklepach to wszystko powiedzą żeby coś komuś wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki wielkie, a 30l starczy?? bo byłam dzisiaj w zoologicznym i tam mi taki facet powiedział ze jak chciałabym mieć np 5 neonek i ze 4 gupiki to tyle wystarczy. Ale nie wiem czy warto ich słuchać bo w takich sklepach to wszystko powiedzą żeby coś komuś wcisnąć.

Dokładnie jak piszesz.

 

Na gupiki i tylko gupiki 30l ok.

Neonki to ryba stadna - czyli minimum 10szt do 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...