Skocz do zawartości

Parka bojowników syjamskich


agata222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parkę bojowników, w akwarium pływają małe jajeczka i samica gania i podgryza samca, dlaczego? To moje pierwsze bojowniki.

 

Michał84:Założyłem Ci nowy temat,ponieważ tamten był już dość stary.Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

Ps.Witam na forum :)

 

Edit:

 

Dzięki za poprawki, ale ja szukam odpowiedzi na moje pytanie :)

 

Ale posty się edytuje ;)

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z forum naszego:

 

Olek1122 napisał:

W naturze bojownik przystępuje na zasadzie dominacji nad innymi samcami. W akwarium do rozrodu trzeba dobrać młode tarlaki w wieku 6-10 miesięcy. Poziom wody powinien wahać się między 15-20 cm. Temperatura powinna być podniesiona do 30 stopni Celsjusza. Parę na kilka dni przed tarłem należy umieścić w słojach obok siebie aby tarlaki mogły na siebie patrzeć. Pokarm wtedy powinien być bogaty i podawany w dużych porcjach. Po kilku dniach można połączyć parę. Samiec powinien być większy od samicy aby objąć ją podczas aktu. Po kilku godzinach przystępuje do budowy gniazda z piany. Do aktu dochodzi po ok. 24 godzinach od przeniesienia pary tarlaków. Najpierw samiec wabi samicę do gniazda a potem dochodzi do aktu, w którym samiec otacza ciało samicy obróconej brzuchem do góry. Pod wpływem nacisku na partie brzuszne samica uwalnia ziarna ikry, które natychmiast zapładniane są przez samca. Po chwili dochodzi do ponownego aktu. Opadające na dno jajeczka, które są cięższe od wody są skrupulatnie zbierane przez samca i umieszczane w gnieździe. W tej chwili samiec wygania samice z gniazda i zaczyna opiekować się ikrą. Całe tarło trwa ok 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...