Skocz do zawartości

przedłużenie blatu szafki


moni89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już mój trzeci, i mam nadzieję ostatni, pomysł na miejsce dla akwarium. Jest tylko jeden problem. Szafka ma blat długości 90 cm, ja potrzebuję 100 lub 120 cm w zależności, czy zdecyduję się na 200l, czy 240 l. Czy mogę przedłużyć blat, kładąc na tym starym nowy, dłuższy o ... no właśnie czy może aż o 30 cm być dłuższy ? Na dodatek mogę go przedłużyć tylko w jedną stronę, a nie równo po obu ( po 15 cm z każdej ). Jeżeli chodzi o wytrzymałość to nie ma problemu, bo to jest wymurowana " szafka " i na niej blat grubości 4 cm z drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy blat 22mm z płyty wiórowej lub grubszy (nie wiem co masz pod ręką) i może po obu stronach wystawać po 15 cm.

Jeśli chcesz tę rozbieżność przesunąć w tylko jedną stronę bez ingerencji w szafkę to jak najbardziej podpory w stylu nóg załatwią sprawę.Proponuję ten blat dobrze przykręcić do macierzystego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam podobny problem.

Szafka ma 90 cm, a potrzebuję przedłużenia z jednej strony do 120 cm. Zastanawiam się nad położeniem na szafkę grubego blatu (np. kuchennego) i podparciem na zasadzie przedłużenia pleców szafki.

 

Czy takie rozwiązanie zda egzamin. Niestety nie mam możliwości dostawienia też „nogi” z od frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafkę zamawiałem wytrzymalszą niż to co było mi potrzebne. Zakładałem, że w przyszłosci może stać na niej 200L (po zmianie blatu). Niestety w międzyczasie zaszły zmiany uniemożliwiające mi rozbudowe symetrycznie w obie strony.

 

Zakładam, że szfka da radę, pytanie tylko o takie umiejcowienie blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...