Jump to content

moni89

Użytkownik
 • Content count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About moni89

 • Rank
  Gawędziarz
 1. Czy przy pełnej mocy filtra, czyli na max h ustawiony przepływ, woda powinna wypływać całą średnicą rurki wylotowej ? Bo z mojego tak ledwo co leci. Filtr był czyszczony jakieś 3 tygodnie temu. W kubełku mam 2x ceramika , 2x gąbka i na górze wata perlonowa.
 2. Dzisiaj, oprócz mętnej wody, pojawiły się takie białe, pływające cząsteczki i zrobił się taki maziasty kozuch na powierzchni. Czy to dalej pierwotniaki, czy jeszcze coś dodatkowego ? Podniosłam temperaturę do 30 stopni, bo wyczytałam, że tak można pozbyć się pierwotniaków. Czy te pierwotniaki nie szkodzą świeżo posadzonym roślinom ? Czy nadal mam lać potas i carbo, czy na czas zakwitu przestać ?
 3. Czy mogę postawić filtr obok akwarium, czyli na tej samej wysokości ? Czy będzie wtedy zaciągał wodę?
 4. Zrobiłam restart akwarium, wymienilam podłoże, posadzilam rośliny, ale woda w całości ze starego akwarium i filtr kubełkowy także. Rybek na razie nie mam. Po 1 dobie woda zrobiła się mętna, biaława. Miałam problem z filtrem, ciągle musiałam go włączać, bo zapowietrzal się i zaczął przeciekać.Czy możliwe, że bakterie nitryfikacyjne zginęły ? Mogły pojawić się pierwotniaki?
 5. Akwarium 240l, roslinne,krewetki i neonki. Obecnie mam Unimax 250, ale się zepsuł. Co wybrać - tetra, jbl, czy fluval ?
 6. moni89

  Instrukcja obsługi

  Ale mówię, że filtr będzie z akwarium, które obecnie mam od trzech lat i wodę też chcę wykorzystać, więc wszystkie bakterie będą w nowym akwarium. Więc chyba mogę wpuścić rybki i krewetki od razu ?
 7. moni89

  Instrukcja obsługi

  I jeśli woda i filtr dojrzały to chyba nie muszę czekać 3 tygodni ?
 8. Akwarium 240, oświetlenie 2x54W, brak Co2,podłoże Jbl Aquabasis plus o na to żwirek, woda z dojrzałego akwarium, nieczyszczony kubełek. Sadzę rośliny i tutaj rodzi się kilka pytań : - ile czasu świecić po posadzeniu - od kiedy nawozic, czym najpierw i ile - kiedy mogę wpuścić Neonki i krewetki
 9. Jakich sprzętów potrzebuję do posadzenia roślin w akwarium ?
 10. Proszę o informację, gdzie kupię zdrowe rośliny? Czy macie sprawdzone miejsca ? Ile roślin z jednego gatunku kupić ?
 11. Zakładam akwarium roślinne - 240 l, podłoże to JBL Aquabasis plus i na to żwirek.Oświetlenie belka 2x54 W, nie chcę CO2. Jakie rośliny najlepiej posadzić - z przycinki czy ukorzenione ? Czy w takich warunkach będą rosły następujące rośliny : Anubias baterii anna Cabomba caroliniana Eleocharis parvula Hottonia palustris Hygrophila difformis Limnophila sessiliflora Ludwigia palustris Vallisineria spiralis Microsorum pteropus Trident Java moss Czy ograniczyć się do mniejszej ilości gatunków ? Ile byłoby najlepiej ?
 12. moni89

  Giełda akwarystyczna

  Bliżej Katowic ?
 13. moni89

  Giełda akwarystyczna

  Gdzie na południu Polski ( najlepiej Śląsk ) znajdują się giełdy akwarystyczne, w jakich dniach i godzinach funkcjonują ? Może ktoś wie ?
 14. moni89

  Bojownik w 240 l ?

  Czy akwarium 240 l nie będzie za duże dla bojownika ? Wyczytałam, że przy wysokości akwarium powyżej 35 cm bojowniki się męczą ??? Mam też pytanie, czy do akwarium obsadzonego roślinami ( 240 l ) mogę wpuścić bojowniki ( harem ), ławicę ( ok.20 -30 ) neonek i krewetki ?
×