Skocz do zawartości

Akwarium z bardzo słabym oświetleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałem się dowiedzieć, ponieważ planuję założyć akwarium 20l - 25l, w którym będę miał bojownika + krewetki. Oświetlenie - będzie stało przy oknie więc liczę tylko na światło dzienne. Myślałem o low-tech. Będzie tam napowietrzacz Aquael + kurtyna. Co do roślinności do myślałem o bardzo dużej ilości mchów + ewentualnie o ciemnolubnych roślinach.

 

Co o tym sądzicie? Co polecacie? Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie te akwarium postawisz. Ja mam na parapecie. W dni pochmurne rośliny bomblują, jak odsłonię roletę, to normalnie pełno bąbli... Ja mam tam akurat różne rośliny, a żyją tam ślimaki. Jeżeli postawisz na słońcu, na parapecie, to masz na 100% plagę glonów nie do opanowania, plus wysokie skoki temperatur (dzień/noc). Proponuję akwa bardziej w bok. Słońce jest bardzo mocne, żadnymi świetlówkami tak ich nie oświetlisz. Z roślin na pewno moczarki i rogatki, jakaś kabomba może, anubiasa polecam, w niskich dobrze rośnie i może jakaś zwartka (z niższych, np. Vendta).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez LT? Bo jeżeli zamierzasz dodać kulki gliniano-torfowe... to już nie będzie low-tech? żeby było LT to musi być jedynie ziemia?

Tak nie jest... LT jest o wiele bardziej skomplikowane niż wszystko inne, polega głównie na obserwacji, a w HT, wykładasz kasę, kupujesz co potrzeba i masz wszystko pod kontrolą (bez obrazy nikogo, ale tak głównie jest).

Przemyśl też, co zamierzałbyś mieć w akwarium, nie potrzebne jest bogate podłoże, kiedy zamierzasz mieć 2 rogatki, a inna też sprawa, kiedy zamierzasz mieć las różnych zwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik jest rybą terytorialną, niektórzy w ogóle nie wpuszczają 2 do żadnego zbiornika, niektórzy się kłócą, czy mogą do 100 l wpuścić... no a ogółem, na 20-25 l 1 to max. Bojowniki najczęściej się trzyma w 25 l, ale nie pamiętam dokładnie jakie ma wymogi, chyba 30 litrów.. lub kilka więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...