Skocz do zawartości

Ospałe rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Obsada mojego akwarium

3x neon czerwony

4x neon inesa

2x samice gupika kotne

3x mieczyki

dziś zwiększyłem im temperaturę z 24 na 25 zacząłem wprowadzać CO2 wieczorem po nakarmieniu wszystkie rybki zrobiły się ospałe, cały dzień były dosyć żwawe. jedna z samic gupika często znajduj się przy lustrze wody nie ruchomo. Czy to może być przyczyna CO2? Na moje oko nie leci tego dużo podaję z bimbrownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie duże akwa, światło... Ogólnie wszystko o akwarium i ile tych bąbelków do wody Ci leci jak nie masz licznika to wsadz wężyk do wody i policz ile na sekunde. Bimbrownia jest nie stabilna, zapewne była wina CO2. Jeżeli dalej tak pływają wyciąg bimbrownie i napowietrz dodatkowo wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie duże akwa, światło... Ogólnie wszystko o akwarium i ile tych bąbelków do wody Ci leci jak nie masz licznika to wsadz wężyk do wody i policz ile na sekunde. Bimbrownia jest nie stabilna, zapewne była wina CO2. Jeżeli dalej tak pływają wyciąg bimbrownie i napowietrz dodatkowo wodę.

Akwa: 60l ale liczę że wody wchodzi 55l, światło: 0,3W/l. I masz racę właśnie zrobiłem test wody: pH=6,8, kH=10(st)n co daje: 47,55mg/l CO2 a to zdecydowanie za dużo. Przestaję podawać dwutlenek.

I chyba je zagazowałem bo jedna z samic gupika nie można powiedzieć że pływa przy samym dnie, unosi się tuż nad nim i rusza tylko jedną płetwą boczną :/

A co do CO2 jak tak będzie bimbrownia działać to kupię coś w stylu Easy Carbo.

 

Może mi ktoś powiedzieć jak przedawkowanie CO2 może wpłynąć na jeszcze nie narodzone gupiki i samicę w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to 'zagazowanie' CO2 (już dwa razy miałem niestety) objawia się tym, że ryby pływają przy SAMEJ powierzchni chwytając z niej powietrze. Bardzo szybko oddychają i mają zaczerwienione skrzela. Przydenne (kirysy, itd.) mogą leżeć na boku i nie ruszać się.

Więc skoro Twoja samica unosi się przy dnie to raczej nie jest to wina CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą obsadę. Podaj więcej danych:

 

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Czy CO2 podajesz tylko w dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą obsadę. Podaj więcej danych:

 

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Czy CO2 podajesz tylko w dzień?

 

litraż zbiornika: 60l ale wody jest około 45-50l, zbiornik dojrzewał 2 tygodnie bez ryb, w między czasie dołożyłem kilka roślin, dokładnie obejrzanych i wypukanych, nie odkażałem bo nie chciałem ich zniszczyć. Filtr jest najprostszy

moc 2W 300l/h przepompowuje "Hanza Aquaristic" model: HJ-311B chodzi non stop od samego początku nie wyłączany, zmieniam tylko ustawienie deszczownicy na dzień tak żeby woda spadała z wyższej wysokości (słychać plusk wody) na noc ustawiam niżej tak że nie słychać ale jest ruch powierzchni wody.

Obsada:

4x neon ines

3x neon czerwony

3x mieczyk hellera

2x gupiki

Rośliny to 6 łodyg Cabomby, 12 łodyg Egerii, mech jawajski i kilka roślin liściastych nazw nie znam bo dostałem od kolegi kilka wyglądających jak trawa (jeśli potrzebne będą dokładne nazwy będę musiał poszukać), ogólnie ciemnolubne.

Z CO2 poza bimbrownikiem niczego nie stosuję, chodził 20h, napowietrzanie poza filtrem nic więcej, grzałka 100W z termostatem temperatura utrzymuje się 24-25 stopni, ze sprzętów to tyle.

Nawozów nie stosowałem jeszcze żadnych pokarm płatkowy tropicala wysoko proteinowy, na razie tylko to nic poza tym.

NO3=25

NO2=2

gH=>21

kH=10

pH=6,8

CL2=0,8

Do tej pory raz płukałem gąbkę filtra, wkład mam zmieszany zeoli i bio-ceramikę 50/50. Wczoraj podmieniłem 11l wody, odmulania nie potrzeby, pierwszy rybki nie pływają nawet tydzień, dno jest czyste.

Od rana widzę że rybki są spokojniejsze niż do wczoraj, zwłaszcza jedna samica gupik, praktycznie leży na dnie płetwami rzadko porusza (ale od 5h nie podaję CO2 zwiększyłem napowietrzanie i widać że się jej poprawiło) .

 

Zdjęcie chorej rybki, widoczna jest jaśniejsza plamka na grzbiecie, rano wyglądała jak by miała na całym ciele jaśniejszą naleciałość ale teraz jest już lepiej jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...