Skocz do zawartości

Mętna woda Aquabasis+Manado (masakra)


Jaco90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż założyłem nowe akwarium 200l.

Podłoże Aquabasis + Manado.

Problem w tym iż woda jest tak mętna (brązowa) że nie widać termometru który jest z 6-7 cm od przedniej szyby.

Wcześniej jak dawałem ww podłoże do 95l , była mętna lekko woda ale się wyklarowała w ciągu kilku godzin.

Tutaj to jest jakaś porażka , gnój że szok , co zrobić z filtrem ? Niby powinien filtrować, ale odnoszę wrażenie że bardziej miesza heh a bez filtra może ten pył opadnie? Podmienić część wody? Ile to może trwać? 12 godzina mija i zero poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naromiast jestem pewien, że to wina substratu, sam mam AquaBasis Plus, a na nim Manado. Przesadzanie ukorzenionych roślin = mętna woda przez około 14h. A później cały osad spada i w ciągu 2 min pojawiają się glony. Ale ja znalazłem na nie sposób. Dodatkowo żeby zapobiedz temu biorę strzykawkę od testów kropelkowych i psikam na rośliny w celu usunięcia osadu. Tylko uważaj przy przesadzaniu roślin z korzeniami powyżej 50cm, bo całe akwarium Ci wybije :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to raczej substrat , ponieważ w poprzednim akwa od podłoża miałem brązową wodę , a tutaj był brąz później szara no ale syf masakra. Wymieniłem całą wodę. Wylałem do zera i wlałem od nowa. Jest nieźle, lekko mętna ale już nie brązowa czy szara tylko biała. Do filtra wewnętrznego włożyłem ta watę bo zewnętrzny pracuje mi teraz w innym akwarium. Tak to podłoże ma to do Sb że jak wywalałem w 95l kilka roślin z dużymi korzeniami to wada była brąz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie.

Otóż miesiąc temu założyłem akwarium 200l z podłożem JBL"a jak w temacie.

Po 3tyg. gdy zostały wpuszczone ryby, woda nie była nadal za bardzo wyklarowana.

Lecz teraz jest jeszcze gorzej. Widocznie za mało dałem Manado na Aquabasisa i pyli niesamowicie. Gdy wrzucam tabletki dla ryb dennych ryby rzucając się na nie robią tornado z podłożem. Pyli niesamowicie , rośliny na 1wszym planie są rude:/ Pracują 2 filtry wewnętrzne +1 zewnętrzny.

Pytanie co zrobić? Dokupić Manado przepłukać i dosypać na wierzch? Jakiś preparat na klarowanie wody? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wniosek:

1: słabo płuczecie manado.

2: za mało manado na aquabasis.

3. Manado płucze się w wodzie o temperaturze 70 stopni. Tak tylko przypominam. Bo mało osób czyta opisy na opakowaniu ;)

 

Co tu więcej dodać?

 

Acha, chyba tylko to: substraty i ryby denne?

Również dobrze można dać ADA i kirysy. I narzekać, że woda mętna.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ryb dennych nie mam. Ale dla glonojadów i krewetek rzucam takie płatki jak dla ryb dennych. I wszystkie ryby to jedzą. Ogólnie jakoś lubią grzebać w podłożu. Manado płukałem z 3 godziny. W gorącej wodzie również. Więc wychodzi na to że za mało Manado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

... a tutaj z 2+ i to nie w każdym miejscu bo się lekko wymieszało:/

Sam sobie odpowiedziałeś przecież na własne pytanie ;)

 

Substrat podżwirowy, nie może mieć kontaktu ze światłem.

Dlatego rośliny np: się wycina a nie wyrywa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...