Skocz do zawartości

[15l] Krewetkarium


locdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A symfonia czym jest jak nie gotowcem?

 

Mieszanka soli jak dla mnie to gotowiec. Nieważne czy są one już rozpuszczone czy trzeba rozpuścić.

 

"Ręczne" robienie mikro wiąże się z odmierzaniem miligramów różnych soli, wątpię czy jest wiele osób, które się w to bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parvula wylądowała w śmietniku.

Nie rosła i łapała tylko nitki.

Na jej miejsce posadziłem Cryptocoryne Parve i Pogostemona Helferi.

Od jakichś 3 tygodni nie dozuję CO2. Gaz się skończył a mi jakoś nie chce się jechać i nabić butli ;)

Ale chyba jednak na dniach będę musiał ją uzupełnić gdyż i w drugiej się kończy. Jadę na oparach :)

Póki co dozuję AA Carbo 1ml dziennie, Potas AA i Profito po 1ml tygodniowo.

Neoheterandrii trochę przybyło :)

Naliczyłem 7 młodych.

Niestety ciężko im zrobić zdjęcie. Są bardzo ruchliwe ;)

 

post-10448-13685172372899_thumb.jpg

post-10448-13685172373467_thumb.jpg

post-10448-13685172373914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek super :)): dziwie się czemu ci parvula nie rosła , u mnie bez co2 i póki co bez nawozów daję radę , a rośnie na zwykłym drobnym bazalcie. Może w piasku nie bardzo jej się podoba ...

A ta roślina z lewej to jakaś paprotnica ? czy mi się wydaje .... rośnie w podłożu czy przymocowałeś do korzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Prawdopodobnie niedługo obsada rybna zostanie zmieniona.

Myślałem nad Trochilocharax Ornatus bo będę miał do nich dostęp, ale nie wiem czy to odpowiedni biotop dla nich.

Z parametrami wody nie byłoby problemu. Jest RO i armatka.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten biotop :D

To jest bardziej coś w stylu ala'BW a strumienie leśne, z podłożem gliniastym i dużą ilością gałęzi w wodzie. Lubią też garbniki i zerowe twardości.

Z tym BW to raczej niepotwierdzone info.

Ciężko znaleźć coś o tych rybkach bo to niedawno odkryty gatunek.

 

Jak sprawuje Ci się ten filtr, nie jest chałaśliwy, da rade przy nim spać? :D

Niedotarty jest hałaśliwy.

Da radę przy nim spać.

Trzeba go tylko czyścić przynajmniej raz w miesiącu.

 

Teoretycznie się nie nadają. Minimum to 45x35.

Info z seriouslyfish nie brałbym do końca na serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochilocharax ornatus w tej szklance? To juz totalna przesada.

Ja rozumiem, że to małe rybki, ale ten baniak ma zaledwie 15L ! Pomijam już to, że wpominane rybki są gatunkiem stadnym, więc 6-10sztuk to minimum.

 

Kiedyś panował pogląd, że Boraras nadają się do takich zbiorniczków. Jak już się udało wybić ludziom to z głowy to wymyślają kolejne gatunki :P

 

Zostaw N. elegans lub poszukaj jakichś Micropoecilia/ X. pygmaetus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micropoecilia

I to byłoby świetne rozwiązanie. Dosłownie mikro, a przy tym dużo bardziej kolorowe [i zmienne kolorystycznie] od tego co masz. Dodatkowo jest jeszcze kilka różnych gatunków w obrębie tej rodziny. Niestety szansa na dostanie tych ryb znajduje się gdzieś pomiędzy "niemożliwe", a "ekstremalny fart". Ponoć ktoś w Polsce ma, jedyne w miarę pewne źródło [i tak dysponujące tylko jednym gatunkiem] jest w WaterArcie, ale nie wiem czy uśmiecha Ci się płacenie 300zł za kilka rybek, nawet tak "elitarnych" jak te.

 

W każdym razie gdybyś w cieplejszych miesiącach chciał się pozbyć Elegansów, to daj znać. Być może będę miał zapotrzebowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...