Skocz do zawartości

Jak to usunąć ?


Cannabis96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mój żwirek, głównie na przodzie i lekko po bokach zaczął brązowieć tak jak by osiadał na nim już muł. Myślę , że wiecie jak to wygląda. Podmianę wody robię co tydzień ok 20 %. , regularnie odmulam, aha dodam też , że do akwarium dociera troszkę słońca. Głównie sięga na przednią szybę.

Czy to jakieś glony ??? Jak tego się pozbyć ?? Czy muszę wyjąć żwirek i go wymyć ??

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to okrzemki u mnie jak był zakwit glonów okrzemków i jakichś zielonych długich nitek to przez ponad tydzień nie podawałem nawozów oświetlenie zapalałem tylko na czas karmienia i zrobiłem dużą podmianę wody 50% kupiłem także 4 kosiarki , gdy glony zaczęły znikać powoli zacząłem zwiększać czas świecenia świetlówek do czasu aż dojdę do 12h na dobę te glony co zostały zjadane są przez kosiary którym bardzo smaku ją(już prawie zakończyłem walkę z glonem). Warto spróbować u mnie pomogło ,a nawet w tym czasie doczekałem się rekordowego jak dla mnie wylęgu paletek jest ich mnóstwo a rodzice ciągle ich pilnują dodam że do tego wylęgu udało mi się doprowadzić w akwa z innymi ,ale 10cm paletkami jest super i życzę pozbycia się problemu,pozdrawiam. :ugeek::roll: Zapomniałem odmulaj intensywnie to podłoże z tym nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz minie jakoś 2 miesiąc od restartu.

 

Edit:

 

ssiza pisze:

Może to okrzemki u mnie jak był zakwit glonów okrzemków i jakichś zielonych długich nitek to przez ponad tydzień nie podawałem nawozów oświetlenie zapalałem tylko na czas karmienia i zrobiłem dużą podmianę wody 50% kupiłem także 4 kosiarki , gdy glony zaczęły znikać powoli zacząłem zwiększać czas świecenia świetlówek do czasu aż dojdę do 12h na dobę te glony co zostały zjadane są przez kosiary którym bardzo smaku ją(już prawie zakończyłem walkę z glonem). Warto spróbować u mnie pomogło ,a nawet w tym czasie doczekałem się rekordowego jak dla mnie wylęgu paletek jest ich mnóstwo a rodzice ciągle ich pilnują dodam że do tego wylęgu udało mi się doprowadzić w akwa z innymi ,ale 10cm paletkami jest super i życzę pozbycia się problemu,pozdrawiam. Zapomniałem odmulaj intensywnie to podłoże z tym nalotem.

 

I chyba masz racje , że to okrzemki tym bardziej ,że dociera troszkę promieni słonecznych. Ja nawożę co miesiąc , także raczej z tym problemu nie ma. Spróbuję zrobić to jak ty zobaczymy co z tego wyniknie

 

nemo130: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...