Skocz do zawartości

Żółw i ryby w jednym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Wiem, że wszyscy odradzacie trzymania żółwia i rybek w jednym akwarium, ale mam dosyć nietypową sytuację. Moja samiczka (wodna czerwonolica) jest chora, nawet nie wiem co dokładnie jej jest, bo weterynarz nie stwierdził żadnej choroby, a na internecie już się naszukałam bezskutecznie. Sęk w tym, że ma paraliż jednej łapki i nie może pływać. Wcześniej akwarium było wypełnione do 350l a teraz tylko 100l, by mogła być zanurzona, ale łazić sobie. No więc kupiłam gupiki i nawet nam się raz rozmnożyły. Teraz jest ich razem (młodych i starszych) chyba ok. 18. Pomyślałam, więc żeby założyć sobie małą hodowlę, dodać jakieś inne rybki. Co o tym myślicie? Jest sens, czy mimo wszystko mojej samiczki nie powinno się łączyć z rybkami? Jak tak to z jakimi?

 

PS Jeżeli chodzi o hodowle ryb to naprawdę nie mam o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dobry pomysł z dwóch powodów:

- żółw stanowi wielkie zagrożenie dla ryb.

- przemiana materii żółwia, jest taka, że bez bardzo dużego kubła [i oczywiście testów] ryby będą podtruwały się związkami azotu.

 

Akurat gupiki przeżyją w każdych warunkach...co nie znaczy że są to dla nich dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój żółw latem w oczku wodnym łapał ryby wiec podejrzewam, ze w akwarium tym bardziej nie miał by problemu.

A miałeś go w akwarium?Młody żółw może jedynie złapać ryby powolne,u mnie w akwarium próbował parę razy złapać gupika,ale mu się to nie udało-ryba jest szybsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z panem.Miałem żółwia z rybkami i wszystko było okey.Żółw jest za wolny,żeby cokolwiek zrobić rybą.Jest też kwestia odpowiedniej filtracji ;)

Ryby czasem śpią, lub odpoczywają. Nie pływają aktywnie 24/7.
Zgadza się ;) Ale przeważnie(u mnie tak było) żółw wtedy wolał też pospać/odpocząć na rurze od filtra/kamieniu,czy liściach jakiejś roślinki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...