Skocz do zawartości

Jakie akwarium wytrzyma ta szafka?


marek474
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do powrotu do akwarystyki, jedyny mój problem to brak miejsca, w którym mogłoby stanąć akwarium. Rozważałem różne możliwości segment odpada, biurko raczej też, nie będzie miejsca do pracy, pozostaje stolik rtv, ale nie wiem jaki ciężar on może wytrzymać, nie ma pionowych podpórek, a tył to cienka dykta. Zdjęcie poniżej. Najpierw myślałem o większym zbiorniku, ale ostatecznie zostanę przy standardowych 54l (50x30x30). Szafka ma wymiar 70x40x60. Co Wy na to? Pamiętam jak bardzo dawno temu miałem akwarium 20 kilka litrów i blat w meblościance wygiął się strasznie, więc wole nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Tak myślałem, że bez "interwencji" nic tam stawiać nie można. Dam drugi blat i zobaczę co będzie się działo, na razie zobaczę jak to będzie wyglądało jak na blat położę tą deskę co tworzy szafkę na dole, jest ona mniejsza, więc pewnie nieestetycznie. Niestety takie są uroki małych mieszkań, jako nowy mebel to bym co najwyżej znalazł miejsce na szafkę 50x30, ale musiała by być taka niziutka, takich nie sprzedają, więc zostaje samemu coś zrobić, tylko musi to jakoś wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem 54l na podobnej szafce tylko trochę dłuższej i na środek dałem podpory tzn. drewniane prostokąty, które weszły na wcisk i wszystko jest bardzo stabilne także polecam wziąć kawałek drewnianego klocka dociętego na wymiar i wepchnąć tam od samej podłogi do środka blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podeprze blat na środku to co z szufladą?

Heh o tym nie pomyślałem bo nie miałem na dole szuflady.

Jak już by chciał tak zrobić to musiał by wyciąć na tą podpórkę.

Estetycznie też to nie będzie wyglądało.Szkoda psuć wygląd.

:roll: Jak weźmiesz i wytniesz to piłą to będzie wyglądało brzydko, jak oszlifujesz i pomalujesz to ładnie więc wszystko zależy jak to zrobisz, a tak poza tym ja mam tak zrobione i tego nie widać.

Położenie dodatkowego blatu to najlepsze rozwiązanie

.

Tylko położysz cienki to się również wygnie, a położysz gruby to trochę będzie to nieproporcjonalnie wyglądało więc są tego prusy i minusy.

Najlepiej by było aby ktoś kto ma frezarkę tobie płytę od frontu wyfrezował aby było łagodne ścięcie i obkleiłbyś to okleiną i było by się tak w oczy nie rzucała ta gruba płyta bo tylko taka się tobie nie zagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...