Jump to content

pika

Użytkownik
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About pika

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 03/08/1997

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  ełk
 • Zainteresowania
  akwarystyka, sport, plastyka
 1. ja też stosuję nawożenie i to z dobrym skutkiem ....zgadłaś jak to robię? Nie?......tak właśnie myślałem - wróżek tu na etacie nie ma Podaj dokładny opis nawożenia - ile jakiego nawozu , jak często podajesz - to kluczowe pytania - bez tej wiedzy nie posuniemy się ani o krok dalej. Akwarium jest najprawdopodobniej przenawożone/ nawożone niewłaściwie . Konieczne będzie wykonanie testów na NO3 i PO4 - Drogi Łorenie. Nie pisałam tego aby teraz jakiś dupek mówił mi, że jestem kompletną idiotką bo mam mniej doświadczenia od niego. Nawozy opisałam, innych nie stosuje, nie znam się na tym. Roślinami zajmuje się dopiero od niedawna, chciałam tylko aby ktoś pomógł mi w moim problemie. Jeżeli takie posty jak ten powyżej będą się powtarzać to ja z chęcią zrezygnuje z tego forum. Wierze, że to było z dobrej woli, ale nie mam cierpliwości do takich ludzi. Pytam więc jeszcze raz- czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
 2. 1 mój problem to marniejące rośliny:/ pojawiają się dziury 2wymiary 80/35/40 3 2XSwietlówki T8 Flora-glo włączone 10h 4woda ma ph 7,5 jak kranowa 5profiaktycznie algocaps tak raz na 5 tygodni 7 nie używam lampy uv 8 podmieniam 25% wody raz na dwa/trzy tygodnie, raz na miesiąc 3/5 wody. W akwa "grzebie" tak raz w tygodniu ale ostatmio musiałam pozbierać zwiędłe rośliny. 9 mam grzałkę 100W podłączoną 24h na dobę 10 Stosuje nawozy tropicala i sery. sera fit, fero aktiv, kobaltosan, oraz nawóz w kulkach 11 brak CO2 12obsada-5gupikiów , 8neonków i mułojad( wiem że nie na ten litrarz ale złapanie go jest niemożliwe) 13nie pamiętam, może jak wstawie zdjęcie ktoś coś rozpozna 14....hmmm kupowałam jakiś wzbogacany na allegro, chyba sery 15filtr Aqael 50Hz 230V 4,7 W 16karma roślinna tropical, karmie sama.
 3. Hej :/ od jakiegoś czasu mam problemy z roślinami. Po jakimś czasie liście gniją. Moje akwa ma 120l, mam 2x świetlówke 18W- roślinną kupioną na początku września tego roku( świeci 10 h dziennie), dwa korzenie i 3 kamienie, w obsadzie 8 neonów czarnych i kilka gupików, brak CO2. Czy ktoś mógłny wytłumaczyć mi na czym polega problem? PS: Jestem nastolatką, nie znam się , więc wyjaśnijcie mi to tak żebym zrozumiała.... cokolwiek
 4. pika

  Obsada do akwarium roślinnego.

  Wsadź tam glonojada, nawet najzwyklejszego i neonki- To moja propozycja. Pisownia!///Dulle
 5. pika

  Kamienie z pola

  Ci piach z pola śmierdzi czy ocet? A tak w_ogóle to ty je wyjąłeś z obornika, że zapaszek nieprzyjemny? Dobra wygotowałeś wszystko pięknie ładnie. Pytanie, czy ty będziesz wąchał te kamienie pod wodą? Rybom raczej takie rzeczy nie przeszkadzają. Pisownia!///Dulle
 6. pika

  Sabaton

  Sabaton jest najlepszy!- brat powiedział żebym dopisała
 7. pika

  Jakie akwarium wytrzyma ta szafka?

  54l...wytrzyma
 8. pika

  Akwarium , warto ?.

  30l to za mało na neony. Przynajmniej moim zdaniem. kup im te 54. 30 ci się znudzi. Wież mi te same ryby w trzydziestce będą ci się lepiej czuły 54.
 9. może jestem dziwna:Jak wytresować smoka! I trochę Eragon , ale po przeczytaniu książki trochę się zniechęciłam do filmu. Harry potter , a i jeszcze władca pierścieni i piraci z karaibów bo nigdy nie pamiętam o czym dokońca jest każda z części ale może i dobrze bo potrafie ogladac to po 30 razy i nigdy mi się nie nudzi.
 10. pika

  l240l & l30l

  człowieku jak to widze to aż ciary na plecach łażą. Wiem ,że cie zlali na tym forum ,ale czy ty widziałeś jaki kolwiek temat zanim dobrowadziłeś do kataklizmu. Teraz to przynajmniej odkręć to jakoś. Współczuje
 11. Tło można by było wymienić. Moim zdaniem. Tak na dobrą sprawę lepiej wyglądałoby(i na pewno było dla ryb) gdyby cała aranżacja przypominała naturalne otoczenie. PS:dobrze zrobiłeś zabierając akwarium siostrze;) Jak skończysz to wstaw fotki.
 12. pika

  Sabaton

  Pacerkampf i prince of mile mówie tu za siebie i brata:)
 13. pika

  Skojarzenia :>

  najlepsze-wakacje:)
 14. pika

  Kilka moich akwarii

  W zoologicznym niedaleko szkoły podstawowej nr 7.
 15. pika

  Kilka moich akwarii

  trochę lepiej
×