Skocz do zawartości

Akwarium 200 litrów kilka pytań i porad :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż posiadam akwarium 200 litrów.

Chciałbym zapytać czy taka obsada akwarium pasuje ,czy moje urządzenia wystarcza :).

A więc tak :

1.Mam wymieszany piasek średniej wielkości taki plażowy z małym żwirkiem z przewaga piasku 5:1

Czy to wystarczy na moje podłoże stosuje nawóz od pewnego pana z allegro + kulki torfowe.

2.Czy ta obsada jest aby dobra :

-6 Mieczyków.

-4 Gupiki.

-6 Molinezji Black Molly.

-2 Kiryski.

-4 Platki.

-4 Albinoski.

3. Urządzenia:

-Filtr wewnętrzny 1000l/h

-Grzałka z drugiego akwarium 75 wat raczej jej nie zmienie chociaż wiem ze mała.

-x2 świetlówki 30 wat.

4. Wiem że roślinki potrzebują różnych wymogów ale mam takie ogólne roślinki z allegro moczarki ,mchy,rogatki itd .Czy one będą rosły ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym podłożem da radę z kulkami i nawożeniem ?:)

Ps mam teraz obsade

6 Mieczyków.

-4 Gupiki.

-6 Molinezji Black Molly.

-2 Kiryski.

-4 Platki.

-4 Albinoski.

A chcę mieć

-4gupiki

-6/8 molinezji

-4kiryski

-6 platek

-4 ablinsoki

Co wy na to i powiedzcie jak z tym podlozem bo piasek nie jest jeszcze az tak maly sredniej wielkosci plazowy ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz dobra obsadę .Możesz jeszcze dokupić po kilka tych ryb. Ja w swoim 120L mam 31 sztuk ;)

Edit

Edytuj posty! // Dulle

 

Ja mam piasek kwarcowy. Świetnie się prezentuje. Rośliny też dobrze na nim wyglądają ,a i nie jest taki drogi (kupowałam 1zł/kg). Nawożę kulkami torfowymi,ale też zamierzam kupić dyfuzor do Co2,żeby lepiej rosły. Pytanie czy chcesz sadzić rośliny? Jeśli nie to twoje podłoże jest ok. Jeśli chcesz sadzić to myślę, że powinieneś zmienić._Czy ten piasek plażowy sam zbierałeś? Jeśli tak to on się nie nadaje- będziesz miał twardą wodę i może nawet po wypłukaniu zawierać pokruszone muszle.

 

Pisownia! Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już stoi z rybami ponad tydzień ehh czyli widzę że obsadę trafną mam.

Piasek wyparzałem itd kulki już są pod roślinkami około tydzień :)

Okej dzięki za informacje :)

A jeszcze jedno pytanko dobrym rozwiązaniem będzie co 2 tygodnie przycinać roślinki i wsadzać zaraz obok aby mieć ładną dżunglę bo teraz mam około 15 gatunków ale niestety mało i wolno rosną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...