Skocz do zawartości

Porady dla mojego akwarium. 112l. marcin3507


Gość marcin3507
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium za małe na wszystkie rybki które posiadasz (oprócz zbrojnika) :)

Oferujesz swoją pomoc nie posiadając wiedzy na temat akwarystyki? :P

Wywal statek i dolej wody :)

1.Testy sie robi by wiedzieć jakie są parametry wody :)

2.Wody sie nie wymienia w 100% tylko podmienia 20% co 2 tyg :)

3.Na ślimaki polecam Ślimaki Heleny (zabijają inne ślimaki oprócz własnego gatunku) :)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam po co Ci lampa UV?

Ona nie zalicza się do oświetlenia, bo jest bakteriobójcza.

Czy może masz na myśli świetlówkę roślinna o różowej barwie?

 

Poza tym wszystko jak wyżej.

Dla glonojada lepiej dodać odpowiednio spreparowany korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za małe na wszystkie rybki które posiadasz (oprócz zbrojnika) :)

Oferujesz swoją pomoc nie posiadając wiedzy na temat akwarystyki? :P

Pzdr :D

:shock:

 

Zgadzam się może przerybione ale już 2 skalarki zostały w akwarium resztę sprzedałem. Jak tylko dałem ogłoszenie na Tablice to rozdzwoniły się telefony o wzięcie ich chciałem oddać za darmo ale jak spotkali się goście pod moim domem to odrazu dawali kasę aby je zabrać ode mnie ;) (z taką wielkością to trudno się nie skusić) . :lol:

 

a co do pomocy to nie powiedziałbym że nie mam pojęcia o akwarystyce... !! przepraszam kolego ale mnie jakieś 3,5 albo 4 lata temu udało się rozmnożyć Neony innesa, skalary, oraz jedyny raz bocje tygrysią ( ale nie przeżyły niestety ) :D co potrafią tylko nieliczni więc proszę nie insynuuj mi tutaj że jestem amatorem. Mam może Starodawne przyzwyczajenia ale robię to wg. mnie profesjonalnie.

 

Pozdrawiam... :)

 

Skalary nie problem rozmnożyć ( wystarczy dobrana para ) . Rozmnożyć nie jest problemem neonów , ale odchować to tak. Wytrzeć Ci się może , zresztą na pewno nie jednemu . Rozmnożyć za zapewnić odpowiednie warunki to jest różnica. Rybki mogą się rozmnażać z obawy przed

szybka śmiercią.

 

 

Trzymając 6 skalarów w 112l . Oraz wymieniając 100% wody . To rzeczywiście doświadczenie. Bez urazy.

 

W takim litrażu nie możesz mieć ani jednego skalara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za małe na wszystkie rybki które posiadasz (oprócz zbrojnika) :)

Oferujesz swoją pomoc nie posiadając wiedzy na temat akwarystyki? :P

Pzdr :D

:shock:

 

Zgadzam się może przerybione ale już 2 skalarki zostały w akwarium resztę sprzedałem. Jak tylko dałem ogłoszenie na Tablice to rozdzwoniły się telefony o wzięcie ich chciałem oddać za darmo ale jak spotkali się goście pod moim domem to odrazu dawali kasę aby je zabrać ode mnie ;) (z taką wielkością to trudno się nie skusić) . :lol:

 

a co do pomocy to nie powiedziałbym że nie mam pojęcia o akwarystyce... !! przepraszam kolego ale mnie jakieś 3,5 albo 4 lata temu udało się rozmnożyć Neony innesa, skalary, oraz jedyny raz bocje tygrysią ( ale nie przeżyły niestety ) :D co potrafią tylko nieliczni więc proszę nie insynuuj mi tutaj że jestem amatorem. Mam może Starodawne przyzwyczajenia ale robię to wg. mnie profesjonalnie.

 

Pozdrawiam... :)

Chłopie..Nie wciskaj kitu :)

Bocji nie da się rozmnożyć a akwarium :)

A do rozmnożenia neonków potrzebna bardzo miękka woda (Nie zrobisz tego w zwykłym akwarium) ;)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te skalary to żal mi się ich robi...

Testów do badania parametrów nie potrzebujesz, ale nie zaniedbuj akwarium. Czy to tak wiele raz na dwa tygodnie przejechać odmulaczem po dnie, wyczyścić z odchodów i dolać usuniętą przy odmulaniu wodę? To są podstawy, filtru nie czyści się. Filtr możesz przepłukać w odlanej wodzie z akwarium, ostatecznie w odstanej kranówce.

W filtrze gromadzą się bakterie nitryfikacyjne, które pożywiają się szkodliwymi dla ryb związkami. Bakterie giną w wodzie chlorowanej. Giną także gdy zaniknie ruch wody w filtrze na ok. 1-2h. Nie jest wskazane wyłączanie filtra na czas karmienia. Deszczownia nazywana przez ciebie fontanną działa prawidłowo jeśli wylot jest kilka cm ponad taflą wody.

 

Tak na oko to do zmiany:

- obsada

- urządzenie akwarium

- stosowanie się do elementarnych zasad utrzymania akwarium

 

"ale proszę aby odpowiadały osoby które znają się na akwarystyce a nie nowo upieczeni hobbyści." - obawiam się, że niejeden osobnik który jest obecnie w fazie: "chcę założyć akwarium" mógłby Ci udzielić kilku porad, a ty po zastosowaniu tych uwag wyszedł byś o wiele mądrzejszy w kwestii akwarystyki.

 

Co do samego urządzenia. Przy obecnej obsadzie, gdzie skalarom brakuje miejsca żeby się obrócić dodawanie tam czegokolwiek jest nie wskazane. Jeśli docierają do ciebie argumenty powyżej to przy innej obsadzie(np. jedna ławica + ekipa czyszcząca + harem lub para) można ładnie urządzić to akwarium. Na pewno brakuje korzenia, sporo roślin też tam by trzeba dołożyć.

 

Pytanie: Tam w środku masz tło strukturalne czy cegłówki? Bo nie jestem pewien co to właściwie jest jak patrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam sie do kolegi

 

zakupiłem nowe akwarium bo na stanie mialem 60L

 

I pytania :)

 

Czy grzałka 50 wat starczy?

Czy filtr ktory filtruje wode 600L/h był do 80 Litrowego akwarium się nadaje

i jak je urzadzić by było ciekawe bo narazie moje 60 L lepiej sie prezentuje niż 112l

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zerknąć w galerii na akwarium, które Ci się podoba , poczytać o wyposażeniu faunie i florze i zrobić tak u Sb. All zależy od budżetu jaki posiadasz fajne podłoże to koszt jakieś 100 zł 150zł (2 warstwy) , tańsze rozwiązanie to żwirek czy bazalt. Ten filtr się nada. Grzałka też da rade tylko będzie częściej włączona , chociaż koszt grzałki z termostatem np atmana 100w to 25zł. Cały wystrój zwłaszcza roślinki musisz dopasować do: światła, podłoża czy będzie nawożenie itd. Najprościej mówiąc powiedz jaki budżet i co w tym akwa oprócz filtra i grzałki jest. Bo samo oświetlenie to nie mały koszt. Bez tego to mało co ładnie prezentujących się roślinek wsadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałbym że nie mam pojęcia o akwarystyce... !! przepraszam kolego ale mnie jakieś 3,5 albo 4 lata temu udało się rozmnożyć Neony innesa, skalary, oraz jedyny raz bocje tygrysią ( ale nie przeżyły niestety ) co potrafią tylko nieliczni więc proszę nie insynuuj mi tutaj że jestem amatorem. Mam może Starodawne przyzwyczajenia ale robię to wg. mnie profesjonalnie.

Jakbyś mógł nieco przybliżyć temat rozmnażania neonów to byłbym szczerze zobowiązany - jak przygotowałeś akwarium tarliskowe , jaką utrzymywałeś temperaturę , W jaki sposób selekcjonowałeś pary tarlaków bo ja nie mam pojęcia jak rozróżnić samca od samicy. Jakie parametry wody miałeś w akwariach tarliskowych i jak to oświetlałeś .Myślę że jako profesjonalista powinieneś temat rozwinąć bo bardzo interesujące rzeczy piszesz.Takie powiedziałbym ...nieprawdopodobne :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się poczyta pytania kolegi z pierwszego posta to jego doświadczenie aż bije po oczach.

Niestety nie chce się podzielić z nami informacjami jak rozmnożył bocję i neony bo my też zaczniemy to robić i co wtedy?

Trzymanie 6 skalarów w 112 litrach to sadyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...