Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie.Jestem nowy na forum,ale to chyba widać:).Kupiłem dwa dni temu zbiornik 120l.Nasypałem żwirku,zalałem wodą zamontowałem filtr wewnętrzny "FLUVAL U4" który posiada trójdrożny system wylotu wody - dwie końcówki wylotowe z ustawianym kierunkiem wypływu wody, oraz rodzaj zintegrowanej deszczowni umieszczonej pionowo na korpusie filtra, pomiędzy dyszami wylotowymi.Zamontowałem grzałkę z termostatem "DELTA THERM".Wsadziłem trzy roślinki (sztuczne) narazie i dwa ornamenty.Dodałem do wody "FILTER START" oraz uzdatniacz "INTERPET BIOACTIVE TAPSAFE".Włączyłem filtr i czekam aż sie wszystko unormuje,czyli około tygodnia (ponoć).Dzisiaj rano ,czyli po dwóch dniach szok!!! woda mętna jakby za mgłą widać,może lekko zielonkawy odcień ma,tak mi się wydaje.Proszę o pomoc doświadczonych kolegów.Dziękuję z góry za pomoc.Dodam jeszcze że temperatura jest około 25 stopni.

Parametrów wody jeszcze nie znam.Czy te pierwotniaki same zginą czy trzeba zastosować jakieś środki?

Narazie pozostane przy sztucznych roślinkach.Z czasem zmienię na żywe.

Żeby sprawdzić czy to pierwotniaki to w nocy gasimy światło w akwarium i nad lustro wody zapalamy latarkę w smudze światła zobaczymy te małe świdrujące robaczki które powodują zmętnienie wody,wtedy najlepiej zaciemnic akwa na 3-4 dni powinno pomóc.

Dodałem do wody "FILTER START" oraz uzdatniacz "INTERPET BIOACTIVE TAPSAFE".

Czy te pierwotniaki same zginą czy trzeba zastosować jakieś środki?

Mniej chemii, więcej wiedzy i cierpliwości. Według mnie poza szczególnymi wypadkami stosowanie chemii jest zbędne i szkodliwe.

Proszę o poradę odnośnie takiej obsady w moim zbiorniku.(120l.) 85X45X55

10 x neon

10 x razbora galaxy

1+1 pielęgniczka agassiza

1+1 lerniczka

2+2 prętnik karłowaty

2+2 gurami mozaikowy

1+3 pielęgniczka kakadu

3 x kirysek pstry

Chciałbym jeszcze glonojady i może skalary,chociaż 2 zamiast którejś z powyższych. Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

Proszę o poradę odnośnie takiej obsady w moim zbiorniku.(120l.) 85X45X55

10 x neon

10 x razbora galaxy

1+1 pielęgniczka agassiza

1+1 lerniczka

2+2 prętnik karłowaty

2+2 gurami mozaikowy

1+3 pielęgniczka kakadu

3 x kirysek pstry

Chciałbym jeszcze glonojady i może skalary,chociaż 2 zamiast którejś z powyższych. Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

Za dużo tego wszystkiego jak dla mnie.

Dałabym jedną większą ławicę.

Kirysy są stadne minimum 6 sztuk.

Zrezygnowałabym z prętników i jednych pielęgniczek.

Zamykam ze względu na to, że masz oddzielny temat o obsadzie.//

Dulle

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...