Jump to content

Restart mojego 60l


Recommended Posts

Ja bym do tego wyjął wszystkie ozdoby, włożył jeden porządny korzeń (taki na pół akwarium ;))

Termometr schować gdzieś z tyłu, z roślin ja bym tam widział nurzańce i anubiasy.

Żwirek najlepszy będzie czarny.

Link to comment
Share on other sites

Muza2121 w żadnym akwarystycznym nie wezmą nawet za darmo gupików? Z nimi jest taki problem że brudzą mocno wodę i z czasem przerybienie powoduje problemy z no3. No chyba że częstsze podmiany robisz ale to rozwiązanie tylko chwilowe.
Link to comment
Share on other sites

Nie słuchaj tych bzdetów co tu piszą! Twoje akwarium jest piękne i tyle. Nic nie trzeba zmieniać. Miałem takie akwarium podobne do twojego(muszle, podobny żwirek) lecz wszystkie 34 rybki w ciągu tygodnia mi pozdychały. Więc zaopatrz się w mini-cmentarzyk.

 

 

Ja tu jestem pan sowa i ja mam zawsze rację.

 

Spam, błędne rady, brak wiedzy. +1 // Atreyu

Link to comment
Share on other sites

muza2121 wystaw na allegro za symbliczną złotówkę, albo za darmo. Ja się w ten sposób pozbyłem ok. 40 gupików. 1dzień - wystawiłem, 2dzień - oddałem wszystkie.

 

Mod.Janusz---Reszta dobrych rad kierowana jest na pw.

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś się bierze za prawdziwą hodowlę to nie ma NIGDY problemów z ich nadmiarem. Po prostu trzeba mieć kilka baniaków i kogoś kto odbierze (lub ryby które zjedzą) nadmiar. I po kłopocie. Ale najpierw trzeba zaplanować a potem kupować ryby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a te podłoże nie ma jakiś nawozów? kulki glinianotorfowe albo 2-3 cm ziemi? nawozisz rośliny?

bo jak nie to będą powoli marnieć

zastosuj jakiś naturalny żwir,najlepiej z budowy albo na allegro są żwirki rzeczne do zakupienia 1zł 1 kg ale za przesyłkę zapłacisz drugie tyle

 

podaj dane co do dokładnej obsady i jakie oświetlenie

 

EDIT: Rozpoznaje ten zestaw z allegro,nawet termometr,widzę że filtr dokupiłeś bo ten w zestawie nadaje się do filtrowania butelki litrowej.

Oświetlenie to pewnie 15/18W świetlówka a to połowa tego co wymagają rośliny + brak żyznego podłoża i nawozów,2/3 roślin będzie powoli marnieć (liście będziesz codziennie wyławiał z rana) 1/3 da rade

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...