Skocz do zawartości

Czy pod akwarium musi być podstawka?


shadow125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie posiadam akwa 180L i nie mam podstawki.

 

Mam mnóstwo karimat, lecz nie wiem czy one mogą do tego posłużyć.

 

A moim problemem jest to iż mam już wszystko :podłoże, oświetlenie, filtr, grzałkę, kamienie, rośliny przygotowane w kotniku czekają.

 

:help:

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozróżniamy w akwarystyce podstawki i podkładki, bo to nie do końca to samo. Jakaś podkladka, bezwzględnie i obowiązkowo być musi.

 

2.

Pod akwarium musi być coś co zapobiegnie ew porysowaniu szkła przez ziarenko piasku.

 

Tu nie chodzi o zarysowanie, ale o ewentualne pękanie szkła.

 

3. Koszt akwarystycznej podkładki to <10zł. Karimata, też jak najbardziej się nada. Styropian też. Ważne żeby coś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ogóle boję się dawać tą podstawkę, bo widzę, że akwarium jest (zdaje się przez nią) uszkodzone. Na szczęście wygląda to tak jakby ktoś źle oszlifował szkło dokładnie na wysokość przystawki :P Oby kiedyś jakieś przeciążenie tego nie wypchnęło :) Może ktoś próbował przesunąć sam zbiornik, albo miał kosmicznie wypoziomowaną szafkę. Maja max po milimetrze "średnicy". Podobnie jest uszczerbiony drugi róg zresztą. Myślicie że to bezpieczne?

 

P.S To normalne, że to do dolnej szyby są przyklejone krawędzie innych? jak patrzyłem na inne akwarium to inne szyby były klejone do jej krawędzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon jest bardziej wytrzymały na rozciąganie jak na ścinanie. Nie widać za bardzo na zdjęciach jak szyba "leży" ale powinny być boczne dosunięte do dna, a nie stać na nim i krótsze z bocznych w środku. I nie pod każdym akwarium musi byc mata. Ja pod moim nie mam (spod szafki widzę dno) tylko ze ja mam akwa z ramą. I podkładki nie są po bo Ci tam wpadnie ziarenko piasku tylko żeby napreżenia szyby rozłożyły sie po calej powierzchni co zapobiega jej pęknieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pod każdym akwarium musi byc mata. Ja pod moim nie mam (spod szafki widzę dno) tylko ze ja mam akwa z ramą. I podkładki nie są po bo Ci tam wpadnie ziarenko piasku tylko żeby napreżenia szyby rozłożyły sie po calej powierzchni co zapobiega jej pęknieciu.

Dokładnie ja również nie mam maty.Mam akwarium firmy Juwel Vision do którego mata jest zbędna.

Info ze FAQ strony producenta : "Czy pod akwarium Juwel trzeba stosować matę lub styropian? »Nie trzeba, ponieważ każde akwarium naszej marki posiada u podstawy zbiornika ramkę stabilizującą i zabezpieczającą."

Czyli nie zawsze trzeba używać maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, moje też wygląda właśnie jak juwel, a co z tymi uszkodzeniami? Może tak głupio to narysowałem, ale tutaj jest tak, że szyby stoją na dnie. Dziwne w dodatku sklejenia bocznych z przednia i tylną mają normalne fugi, przy dnie prawie jej nie widać. Nie wiem kto kleił to akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugi są ok, właśnie się dziwie, że nie ma ich przy dennej szybie, która wygląda na źle(później) przyklejoną. Nie znam pochodzenia akwarium , ale na pokrywie mam j...l o ile dobrze pamiętam, i pod spodem jest ramka plastikowa. Mówiliście o ziarenkach piasku, ja co 5cm'tów mam tam takie pola na których to chyba ma się opierać, zrobię wieczorem fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...