Skocz do zawartości

Baniaczek 300l welonki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

W akwarium pływa obecnie 8 welonek oraz 3 glonojady. Prosiłbym o wskazówki dotyczące hodowli.

 

Do akwarium zamontowałem dwa filtry AT-203 z napowietrzaniem o wydajności 2000l/h oraz HL-BT700 z deszczownicą o wydajności 600l/h. Do akwarium wsadziłem 3 Anubiasy ( na czwartego czekam rozrasta się u znajomego :D ) oraz jedno Microsorium. Posiadam 2 korzenie i sporo piaskowca :) Podłoże wyłożone jest żwirem rzecznym na tyle drobnym żeby rybki swobodnie mogły sobie przegrzebywać dno. Temperatura wody utrzymuje się pomiędzy 20-21 stopni. Baniaczek naświetlany jest jak na razie jedną zwykłą świetlówką (OSRAM T8 COOL LIGTH 2400 lm) o mocy 30W/840 myślę dokupić jeszcze jedną świetlówkę jakąś akwarystyczną aczkolwiek powiem szczerze, że z tego co już się dowiedziałem welony akurat dużo światła nie potrzebują.

 

Co do parametrów chemicznych skończyły mi się paseczki i nie bardzo wiem jakie pH wody jest ale myślę, że więcej jak 7.0 nie bd jeśli chodzi o azotanyteż nie bardzo jestem zorientowany...

 

Martwią mnie jeszcze dwie rzeczy mianowicie dwie rybki siedzą na dnie nie bardzo wiem czym to jest spowodowane. A druga sprawa to zauważyłem jakieś dziwne porosty podobne do jakiegoś grzyba czy coś takiego na korzeniu czy to może mieć wpływ na ryby ? Powiem szczerze po większości nie widać jakichś dziwnych zachowań czy też wysypek.

 

Rybki karmione są suchym oraz mrożonym pokarmem:

Spirulina Tropical

Pokarm roślinny (Bio Vit) Tropical

Goldfish Color Tropical

Rozwielitka Suszona

Granulat wątrobowy

Mrożona larwa ochotki

 

Próbowałem karmić je gotowaną marchewką aczkolwiek nie chętnie ją jadły oraz sałatą ale było tak samo jakoś im nie podeszły :/

 

Prosiłbym o wskazówki dotyczące prowadzenia akwarium żeby sprawić im jak najdogodniejsze warunki bytu oraz żeby mogły się swobodnie trzeć :)

 

Dorzucam wam jeszcze foteczki:

 

POPRAWIONE LINKI

 

http://www.sendspace.pl/file/0081e34520 ... c/dsc-0044

http://www.sendspace.pl/file/pic/0081e3 ... e579c/view

 

Pozdrawiam ziele !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla tylu sztuk welon to za dużo ja bym dał max 4 sztuki żeby się czuł swobodnie lecz osobiście w takim akwarium bym dał jakieś inne rybki i całkiem inny aranż w takim litrażu można już kombinować nieźle ;) Co do filtra to bym dał jakiś kubełek z dużym przepływem bo welony strasznie syfią . I napewno więcej roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że to przez za słabą filtrację wody... W takim razie muszę pomyśleć nad jakimś kubełkowym filtrem. Nie bardzo miał mi kto doradzić przy doborze filtrów.

 

Nie-wychodzi na to że takie rybki w tej ilości powinny pływać w oczku wodnym a nie w 300l kałuży 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...