Skocz do zawartości

Dlaczego one nie chcą jeść ?


JustynaxD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium dostałam tydzień temu, poprzedni właściciel nie wie czy wcześniej rybki też nie jadły ;/

 

Akwarium ma 150 l, chodzi grzałka ( 26 stopni jest ), bąbelki, filtr ( taki duży z boku stoi ) i taki filtr co też napowietrza. Z rybek są : dwa małe węże, molinezje (?), kosiarka (dziś jedna zdechła udusiła się w zamku, więc go wyrzuciłam, druga żyje ) 3 nemo i jakaś przeźroczysta oraz glonojady dwa , nie znam się za bardzo więc dla upewnienia to są zdjęcia

http://imageshack.us/photo/my-images/714/img4858w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/59/img4882f.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/809/img4881xs.jpg/

 

Karmie je jedzonkami z Tropicala bio-vit i ichtio-vit

Przy zakładaniu były wlane jakieś płyny :z Tropicala: ferro-aktiv, esklarin i z tetry AquaSafe, EasyBalance

 

Moim problemem jest to, że te nemo nic nie jedzą tzn. nie wypływają do góry, te małe wszystko sprzątają, próbowałam sypnąć więcej tak, żeby płatki opadły na dół ale one dalej się tym nie interesowały. Odkąd je mam, siedzą wciśnięte w kąt i się patrzą. Wcześniej czasem siedziały w zamku pionowo, ale musiałam go usunąć ;/

czy musze zmienić coś w akwarium, jakieś kryjówki im porobić ?

Czy to dlatego, że może nie powinny być razem z innymi rybkami ?

Co będą jadły ?

Czy jest im za zimno ?

Czy mogę dokupić do nich wszystkich neonki i kolorowe gupiki ( gubiki ? )

Z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeźroczysta to sumik szklisty. Jest to rybka stadna (min 6 szt) i prowadząca nocny tryb życia. Na ostatniej fotce masz chyba bocję wspaniałą (NEMO?) i to też jest rybka stadna, która powinna pływać w akwarium co najmniej 500 l. Sumiki jak mają dobraną obsadę to wypływają nawet jak światło jest zapalone. Nie lubią natomiast samotności. U mnie jedzą nawet pokarm płatkowy choć zdecydowanie wolą jak coś żywego pływa w toni. Nie jedzą z dna. Jak masz dobre parametry wody to bez problemu możan dodać gupiki i/lub neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj w akwarystycznym lub na forum daj ogłoszenie.

Sumika sam mógłbym przygarnąć...

 

Bąbelki są tylko efektem wizualnym. Najlepiej aby filtr poruszał taflą wody.

Spróbuj urozmaicić pokarmy. Z raz tygodniu jakieś żywe (szklarka, dafnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że są dwa ale mówię właśnie o tym "co napowietrza". Bardziej się nada do cyrkulacji. Spróbuj zidentyfikować te filtry i jakie wkłady masz w tym co "taki duży z boku stoi".

Jak masz możliwość to roślin więcej dosadź. na zdjęciach mało ich widać. O zamku się nie wypowiadam....

 

Nie wiem ile można za nie dostać. Za sumika może z 5 zł ale wątpię - w sklepie są po 7 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym sklepie co Ci ją sprzedali i na Tobie zarobili? W większości sklepów, nie dostaniesz fachowej porady.

 

To teraz pomijając forum, sklep itd. Pytanie na zdrowy rozsądek. Ryba w naturze spokojnie dobija do 30cm. W akwariach bez problemu do 25cm. Jest stadna, powinno być przynajmniej 6 takich byczków. Ryba 25-30cm, bok akwarium 40cm. Co o tym myślisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje jak podrosną to może znajdę kogoś kto je przyjmie. Narazie je przetrzymam jeszcze, bo znów jedzą i chyba zachowują się normalnie jak dla siebie ;) i nie są ogromne narazie;) Raczej w domowych warunkach nie urośnie do 30 ;)

A węży nie zrobię zdjęcia bo ciągle się chowają, praktycznie ich nie widać mają około 3 cm ale to chyba trzcianiaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by to trzciniaki były, bo takich małych nigdy w handlu nie spotkałem. Bardziej prawdopodobne, że masz cierniooczki, albo jakieś długonosy. To ważne byś ustaliła, co to za ryby, bo o ile cierniooczek od biedy zje płatki to trzciniaki i długonosy wymagają wyłącznie pokarmów mięsnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest to jakiś przedstawiciel rodziny cobitidae, ale by dokładnie określić gatunek będe musiał poradzić się kogoś mądrzejszego ;) Z karmieniem problemów być nie powinno, bo przyjmują suche pokarmy, aczkolwiek jakieś mrożonki z zoologa powinny przynajmniej co parę dni dostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...