Jump to content

akwarysta24

Użytkownik
 • Content count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About akwarysta24

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 04/12/1987
 1. akwarysta24

  Znikające otosy / otoski .

  Nie. Nie jest to normalne, bo takie ciągnące się odchody mogą wskazywać na chorobę rybek spowodowaną niewłaściwymi warunkami, bądź niewłaściwym karmieniem. Oddaj te kosiarki.
 2. To zależy od charakteru ryb. Mój znajomy trzyma właśnie krewetki Red cherry z gurami (akwa dość dobrze zarośnięte). Ryby nie są w ogóle zainteresowane dorosłymi krewetkami. Może od czasu do czasu upolują sobie jakiegoś malucha ale przy odpowiednim karmieniu to rzadkość. Ale to nie jest standard! Powtarzam wszystko zależy od ryb.
 3. akwarysta24

  [200l] pierwsze ogólne

  Czytaj posty ze zrozumieniem Od dziś woda będzie stopniowo uzupełniana. Co do obsady nie będę na razie nic kombinował. Kiryski zostaną bo są u mnie od samego początku (nie są znowu aż tak duże) a razbory są do oddania.
 4. akwarysta24

  [200l] pierwsze ogólne

  Właśnie zakończyłem przeprowadzkę mojego baniaczka. Troszkę się w nim pozmieniało i chciałbym wam to zaprezentować. FLORA: Sagittaria subulata Rotala rotundifolia Ludwigia repens Hygrophila polysperma Eleocharis parvula Egeria densa Cryptocoryne parva Hygrophila thailand Alternanthera roasefolia Nymhaea lotus Vallisneria Cladophora FAUNA: 10x neon innesa 4x razbora klinowa 6x kirysek pstry 2x zbrojnik niebieski 1+1 barwniak czerwonobrzuchy A oto akwa po małym restarcie (wiem należy dolać wody! Czekam tylko aż mi się odstoi)
 5. akwarysta24

  Nietypowa dokładka

  Odbłyśniki już posiadam i dopiero co zmieniłem statecznik na elektroniczny i nie chciałbym na razie nic przerabiać. Pomysł z ledami mi się podoba tylko pytanie jakie diody zamontować i w jakiej ilości. Jaka barwa ledów? Obecnie posiadam świetlówki Sylvania Grolux 8500K i Diversa Opti Natural 7060K.
 6. akwarysta24

  Nietypowa dokładka

  A ma to jakieś większe znaczenia w moim pytaniu? Ok. Akwa 200l, oświetlenie 2x30W, budżet? No mogę trochę zainwestować. Chodzi mi generalnie o to czy nie można by trochę zaoszczędzić na prądzie a mieć trochę więcej światła w akwarium (jakiś sposób aby roślinki trochę lepiej rosły). Jak nie znajdę sposobu to dołożę jeszcze jedną świetlówkę tylko najpierw chciałem wiedzieć czy może jest jakiś inny sposób (bo za prąd i tak już sporo płacę).
 7. akwarysta24

  Nietypowa dokładka

  To jest jakaś możliwość zmniejszenia poboru prądu a żeby dołożyć trochę Wat? Można np zastosować jakieś ledy czy to też jest bez sensu.
 8. akwarysta24

  Nietypowa dokładka

  Witam, Zastanawia mnie jedna sprawa na którą nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie czy zamiast dokładać świetlówkę, mógłbym zastosować w zamian 2 żarówki halogenowe 12V, 25W. Mniejszy pobór prądu poprzez zastosowanie transformatora, a dojdzie 50W. Tylko czy takie światło będzie korzystne dla roślin? Proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie.
 9. A skąd Ci się te bąbelki biorą? Woda powinna się wyklarować. Chyba jeszcze nie masz wpuszczonych rybek?
 10. akwarysta24

  Przymusowy restart akwarium

  Rybkom jedynie co mogę zapewnić to małe akwa 25l. Woda będzie w 100% ze starego, tyle że jak włożę do niego filtr to będzie pralka, dlatego to pytanie czy rybki bez filtra wytrzymają te 2 dni. Resztę wody uda mi się w całości przetransportować pozostałą część uzupełnię wodą ze studni (mam taką możliwość). Czy te bakterie mam dać bezpośrednio do podłożą? bo przecież filtr cały czas będzie chodził.
 11. akwarysta24

  Przymusowy restart akwarium

  Tylko nadal zastanawia mnie pytanie co do rybek. Czy i ile przetrwają mi w akwarium bez filtra z samym napowietrzaczem. Po prostu nie mam możliwości przewieźć akwarium i wody za jednym razem i zrobił bym to w przeciągu 2 dni. Pierw przewiozę akwarium, na drugi dzień wodę (w konieczności od razu z rybkami) Filtr przez ten jeden dzień by chodził w wiadrze z odlana z akwarium wodą.
 12. Jak będziesz miał miejsce na filtr i cena nie gra dla Ciebie roli, to ja bym polecił e1501 a nie e1500 (przede wszystkim mniejszy pobór mocy, a poza tym prawie to samo), większa wydajność w porównaniu z e900.
 13. akwarysta24

  Przymusowy restart akwarium

  Wody to na pewno wykorzystam więcej niż 3/4. I skoro już jestem zmuszony do spuszczenia wody ze zbiornika to chciałbym wypłukać podłożę i dać na spód jakiś substrat. Pytanie, jak długo rybki (i czy w ogóle jest to możliwe) wytrzymają bez filtra? (Grzałka+napowietrzacz). Nie chciałbym ich od razu zabierać ze sobą, tylko wszystko na spokojnie ustawić, zaaranżować, zalać wodą, podłączyć filtr i dopiero wtedy je przywieść i wpuścić.
 14. Ja osobiście posiadam JBL Cristal Profi E 900 już 1,5 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Cichy, wydajny, woda w akwa kryształ. Do tej pory żadnych problemów, po prostu wart swojej ceny. POLECAM JBL-a.
 15. Witam, Z powodu przeprowadzki zamierzam przenieść swój zbiornik w nowe miejsce, więc jak by na to nie patrzeć założyć go prawie na nowo. Mam kilka pytań i proszę o pomoc. Baniaczek 200l, wodę w większości użyję ze starego akwa (mam taką możliwość aby ją przewieść), podłoże zostanie tylko wypłukane (nie zamierzam zmieniać), prawdopodobnie będę musiał też solidnie wyczyścić filtr (będzie wyłączony na ok 1 godzinę). Moje pytanie dotyczy rybek, co w tym czasie z nimi zrobić? Posiadam akwarium 25l i w nim zamierzam tymczasowo przetrzymywać rybki. Tylko nie mam w nim filtra (grzałkę włożę z dużego) i tu pytanie: -czy sam napowietrzacz wystarczy i na jak długo? -czy nowe akwa będzie musiało standardowo dojrzewać 2-3 tygodnie czy jest jakaś szansa, że ten okres się skróci -mam testy i mogę na bieżąco kontrolować parametry wody Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi
×