Skocz do zawartości

rozgnieciony ślimak zatoczek


selsowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W jednym moim akwarium mam problem z plagą ślimaków, nie ja jeden zresztą na świecie. Nazywają się chyba zatoczki. Rozmnażają się na potęgę. Wczoraj wyjmowałem je pensetą z akwarium i przez przypadek rozgniotłem. Bardzo szybko zainteresowały się tym rybki i to co zostało zjadły. Hm. A może tak postępować, zamiast wyjmować codziennie jednego rozgnieść?

Czy ktoś już takiej sztuki próbował????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie masz racji. U mnie platki rozgniecionego zatoczka zjadły a jak daję "na szybę" spirulinę na zmianę z FD to zdecydowanie wolą to drugie. To samo z tabletkami dla kirysków. Bodajże o molinezjach czytałem, że ktoś im właśnie rozgniótł i później same zjadały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie masz racji. U mnie platki rozgniecionego zatoczka zjadły a jak daję "na szybę" spirulinę na zmianę z FD to zdecydowanie wolą to drugie. To samo z tabletkami dla kirysków. Bodajże o molinezjach czytałem, że ktoś im właśnie rozgniótł i później same zjadały...

Dzieciak z dychą w portfelu pójdzie do MCdonalda, czy baru sałatkowego? Niekoniecznie to, co jest smaczniejsze i chętniej jedzone, jest zdrowsze. Analogia ze "zbrojnikiem niebieskim", wrzuć tabletkę roślinną i mięso...zobaczymy na czym siądzie, a jest to ryba która powinna mieć przede wszystkim pokarm roślinny. Tak samo to, że żyworódka zje mięso, nie znaczy że powinna być to jej podstawa diety, albo że ciągłe karmienie mięsem wyjdzie jej na zdrowie.

 

Rozgniecionego ślimaka...zje prawie każda ryba. Żywego, w pancerzu, tylko niektóre, specjalnie wyspecjalizowane, pomijam ewenementy i przypadki. ;)

 

Temat wygasł - Zamykam// Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...