Skocz do zawartości

karmienie glonojadow


uzoon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnosnie karmienia glonojadow.wyczytalem na tej stronie (superakwarium.pl) ze glonojada od jedzenia nie wystarcza tylko glony.czym wiec moge je karmic?pokarm opadajacy na dno nie zdaje tu egzaminu bo zanim spadnie na dno moje ryby zdaza juz wszystko zjesc :mrgreen: mam pyszczaki.POMOCY!!CZYM JE KARMIC.slyszalem ze mozna rybom dawac rowniez wolowine tylko jak ja przygotowac?? prosze o konkretne rady poniewaz jestem aktualnie w anglii a akwarystyka tutaj nie jest rozwinieta na takim poziomie jak w Polsce.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje glonojady nie potrzebuj ą nic więcej jak tylko glony ale podstawa to żywe roślinki jednak daje im od czasu do czasu taki pokarm w tabletkach i wrzucam go właśnie albo przy zgaszonym świetle albo z pokarmem dla innych rybek, problemu nie stanowi oczywiście to że inne rybki mogą to zjeśc lecz to że jak chcą go skosztowac to przeważnie zepchną go zanim spadnie w takie miejsce że glonojad go nie zje. a co do karmienia mięsem to można nawet dac kurczaka nawet z kością podobno tak się dossie że tylko czyściutka kośc zostaje, jednak przy takim karmieniu musisz miec naprawdę dobry filtr bo woda strasznie mędtnieje. pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Polecam goraco gotowana marchew oraz surowa cukinie. Moj pleco to uwielbia :)

a mój glon dostaje Mini Wafers Tropicala. wieczorkiem albo rano przedzapaleniem światła... czasami w dzień. zawsze znajdzie tego Wafelka , gdzie by nie leżał i idgania od niego inne ryby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej marchewki dla glonojadow to tak jak mowisz powinna byc aldente i z doswiadczenia wiem ze lepiej podawac w jednym wiekszym kawalku bo pozniej latwiej go wylowic z akwarium.mozna tez podawac glonojadom sparzone liscie salaty i szpinaku.Slyszalem tez o parzonych lisciach mniszka lekarskiego tzw.mlecz ale nie praktykowalem tego wiec nie wiem czy beda to jesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego glonojada z powodzeniem dokarmiam pokarmami w tabletkach. Szczególnie dobre efekty dają te tabletki, które zawierają Spirulinę. Ja dawałem do niedawna Spiru Tabin z firmy Tropical. Teraz daję Super Tabin, ale na pewno dokupię też tabletki Spiru Tabin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie karmienia glonojadow.wyczytalem na tej stronie (superakwarium.pl) ze glonojada od jedzenia nie wystarcza tylko glony.czym wiec moge je karmic?pokarm opadajacy na dno nie zdaje tu egzaminu bo zanim spadnie na dno moje ryby zdaza juz wszystko zjesc :mrgreen: mam pyszczaki.POMOCY!!CZYM JE KARMIC.slyszalem ze mozna rybom dawac rowniez wolowine tylko jak ja przygotowac?? prosze o konkretne rady poniewaz jestem aktualnie w anglii a akwarystyka tutaj nie jest rozwinieta na takim poziomie jak w Polsce.pozdrawiam

W sklepie pets at home napewno dostaniesz pokarm w formie tabletek dla Twojego glonojada:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepiej dawać urozmaicony posiłek: sparzone liście sałaty,marchewka,tabletki zawierające spiruline i od czasu do czasu można dać pokrojone serce wołowe, za nim bardzo glonojady przepadają. Jak się przyssą do tego to nie odejdą!Ale również inne ryby lubią ten pokarm ale trzeba uważać z glonojadami gdyż są one roślinożerne a pokarm mięsny powinien stanowić tylko ok 20%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...