Skocz do zawartości

Akwarium 140l allegro:-)


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

chciałbym kupić takie akwarium: http://www.allegro.pl/item575000441_akw ... _140l.html

Powiedzcie, czy to dobry wybór. Obawiam się też wysyłki...czy ktoś z was miał doczynienia z taką formą zakupu, czy mogę być pewien, że wszystko dojdzie w całości? Powiedzcie mi też ile mnie będzie kosztował filtr wewnętrzny do tego akwarium. Żwir, rośliny, rybki itp mam. Czy coś jeszcze musiałbym kupić. Szafka, na której będzie stało akwa, jest dosyć solidna, ale martwi mnie to, że tył jest z takiej jakby dykty, boję się trochę, że wszystko runie....co myślicie? Sorki, ze tak was męcze, ale wolę zapytać kogoś doświadczonego, niż potem pluć sobie w brodę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz takie prawo zeby obejrzec przesylke zanim podpiszesz jezeli nie jest za pobraniem;] jezeli jest za pobraniem to niestety nie;/ pracowalem w firmie kurierskiej 2 lata, a do szafki to lepiej pomysl o czym solidnym takie akwa z calym osprzetem bedzie wazyc blisko 200kg;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już teraz jest problem z otworzeniem górnej szuflady, ale to akurat nie problem, bo ona mi do niczego nie jest potrzebna, pytanie tylko czy pewnego dnia się nie obudzę i nie będe miał całego pokoju w pokoju w wodzie. Może jednak zrezygnuje ze 140, a kupie 120:-( Chlip chlip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłam szafkę wraz z akwa z allegro:) i jak zobaczyłam tą szafkę na live to sie przeraziłam, że ona nie wytrzyma - taka licha!

 

ale ustawiłam ją, akwa wyposażyłam i zalałam (240l) i szafeczka ani drgnie:)

 

fotke szafki dodam później :)

 

a co do akwa i transportu - to przyjechało w stelażu drewnianym i oczywiście zero uszkodzeń :)

 

ale wszystko zależy od sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do akwarium- ja na Twoim miejscu nie kupowałabym profilu, rybek zbyt dobrze nie widać, i z czyszczeniem są problemy, a poza tym w rzeczywistości akwarium profilowane nie ma tych 140L ;)

 

a szafka.. no cóż widać że jest trochę wysoka, w związku z czym raczej bym nie ryzykowała stawiania na niej akwarium. Chyba że jakoś byś ją wzmocnił. W zasadzie lepiej wstrzymać się z kupnem większego akwarium i nazbierać na nową szafkę, niż kupić małe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie taki sam problem jak u Ciebie ... Chciałem kupić na allegro ale na allegro czasami trzeba samemu ubezpieczać przesyłkę, a nawet jeśli to nie sprawdzicie dokładnie zbiornika ... Sprawdzicie tylko na oko, a okaże się że jest gitara wtedy gdy wlejecie do niego wodę ... No ale jest taniej, bo tam są wystawione towary których nikt nie kupił w sklepie... Ale różnie to bywa ... Akwaria najlepiej kupować proste nie profilowane... po pierwsze wzrok się rybkom psuje a po drugie jak się zarysuje to już nie odwrócicie .... Z szafką też miałem problem... Na szafkę mi już miejsca w domu ledwo co wystarczało ale miałem masywną komodę, więc po co zagracać sobie domek? :) Na początku myślałem że 112l nie wytrzyma ( ze żwirkiem i innymi duperelami waży około 150kg) ale gdy zobaczyłem jak wyglądają te szafki niby specjalne :P od środka to to było małe gówienko ... Twoja komoda może się wygiąć... Poszukaj czegoś bardziej masywnego i stabilnego ... Radziłbym Ci uzbierać trochę więcej pieniędzy i kupić w sklepie, chociaż na allegro też można ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, rad nie rad muszę pozostać przy swoim małym akwarium, bo nie mam szans na wstawienie specjalnej szafki, a jakbym podmienił na taka pod akwarium to pewnie starzy by mnie z domu wyrzucili. Najbardziej żal mi tego, że będe musiał oddać praktycznie wszystkie rybki...ehhh:-( Dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady;-)

 

A właśnie Krzyś24 powiedział, że mogę przystosować tę komodę pod to akwarium....w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirujaca pieta nie pisz głupot, tylko konkrety jak nie kupowałeś nigdy na allegro to się nie udzielaj.

 

Idź sobie do sklepu ale tam nie znajdziesz nic innego oprócz znacznie wyższych cen i to tyle.

 

Nie jestem taki jak Ty że kupuje wszystko na allegro, inni też nie muszą tacy być... Może i nie kupowałem na internecie ale wiem jak jest ... Po kupieniu zestawu na allegro będziesz musiał niektóre rzeczy wymieniać ... wyjdzie o jakieś 100 zł drożej. W sklepie akwarystycznym taniej wychodzi o dużo jak kupujesz wszystko w częściach z gwarancją po 2 lata ... Cena u zoologicznego wyjdzie trochę większa ale niedużo. Niektórzy sprzedawcy na allegro zabezpieczą dobrze, inni będą kazać ubezpieczyć, a w akwarystycznym sam ubezpieczasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość tych kłótni. Nie ma sensu wadzić się o takie bzdury.....każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja np. zgadzam się z paco:-) Nie wiem czemu po kupnie czegoś przez internet miałbym wiele rzeczy wymieniać....przecież ludzie sprzedający przez internet mają w realu sklepy akwarystyczne, w których notabene można odebrać towar osobiście. W tej sytuacji mamy same zalety, a największą z nich jest cena. A jeżeli chodzi o wysyłkę, to sprzedawcy też zalezy na tym, żeby wszystko poszło sprawnie, bo przecież potem wystawiam mu komentarz. Wracając do tematu postanowiłem przystosować biurko pod akwarium, bo w takim wypadku moge zamontować deski, umocnienia itd:-) Dzięki wszystkim za pomoc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupowałem akwarium i nawet u tego samego sprzedawcy :) tylko ze 60l ja zamawiłem przesyłkę kurierem, przyszlo mi do domu na drugi dzień, akwarium bylo zapakowane w drewniany stolaz obity ze wszystkich stron, i nie bylo zadnych nieudogodnien, wszystko elegancko zapakowane i bezpiecznie i nie bylo zadnych uszkodzien wiec w 100% mozesz zamwiac akwarium:)

 

a ps.. ktos tutaj napisal ze profilowane akwarium psuje wzrok rybkom :roll: czy to prawda? bo jakos nie chce mi sie w to wierzyc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...