Skocz do zawartości

Mętna woda / 3 martwe ryby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

, moją przygodę z akwarium zacząłem 3 tygodnie temu i mam do bardziej doświadczonych pytanie.

Zbiornik: 120x50x50, ođwietlenie 2x39W, filtr JBL e1501, żwirek czarny ceramiczny,

Rośliny:1x Żabienica Blehera, 1x bakopa karolińska, 1x alternanthera sessilis.

Obsada: 7 neon innesa, 3 gupiki, 5 molinezji, 5 mieczyków, 4 kiryski, 5 glonojadów, 2 otoski, 2 sumy dł.(3 cm), 2 brzanki rekinie (4 cm), 4 karrdynałki.

 

Pytanie 1: zaczyna mi się robić lekko mętna woda i nie wiem dlaczego, pokarm w tabletkach JBL i nieraz ochotka. Akwarium ma ok 3 tyg. Prosiłbym o podpowiedz co z tym można zrobić.

 

Pytanie 2: Rano jak włączę oświetlenie widzę nieraz martwe ryby, jedna była jakby nadgryziona (gupik), jedna miał nadgryzioną tylną płetwę (neon), kirysek też nie miał płetw. Stawiam na sumy ale najpierw chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych akwarystów.

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sumy? Ja bym stawiała na sumy albo na brzanki.

Mętna woda niekoniecznie musi być spowodowana pokarmem. Możesz mieć za dużo ryb, za słaby filtr itp.

Też miałam problem z mętną wodą ale odpowiednia obsada i sól akwarystyczna do klarowania wody załatwiła sprawę. Ale poczekaj na opinię bardziej doświadczonych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sum długowąsy. o zapomniałem jeszcze o kosiarkach, mam 5 sztuk. Brzanki rekinie jak zauważyłem są spokojne, pływają sobie razem z kosiarkami.

filtr nie jest napewno za słaby, może jeszcze tylko nie filtrować tak jak powinien. Ryby wpuściłem 3 dni po wlaniu wody do akwarium. Wlałem na początku JBL Denitrol Biostarter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko....pominę tu zupełnie estetykę tego akwarium bo to słowo kompletnie nie pasuje obawiam się :roll: ....muszle ślimaków i pąkli wywal zatwardzają wodę.Chemikalia raczej nie powinny być stosowane.Wpuszczanie ryb po trzech dniach to proszenie się o śmierć rybek :!: Proponuję restart zbiornika i powtórną aranżację po zapoznaniu się ze zbiornikami innych,bardziej doświadczonych kolegów,no chyba że Ci się podoba-z gustami się nie dyskutuje 8-)

 

a żwirek ma ładny intensywny kolor-nie kupiłeś chyba barwionego :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko....pominę tu zupełnie estetykę tego akwarium bo to słowo kompletnie nie pasuje obawiam się ....muszle ślimaków i pąkli wywal zatwardzają wodę.Chemikalia raczej nie powinny być stosowane.Wpuszczanie ryb po trzech dniach to proszenie się o śmierć rybek Proponuję restart zbiornika i powtórną aranżację po zapoznaniu się ze zbiornikami innych,bardziej doświadczonych kolegów,no chyba że Ci się podoba-z gustami się nie dyskutuje

Do autora: zacząłeś od praktyki, a nie od teorii przez co ryby Tobie zdychają.

 

Ja w tym akwarium bym nie robił restartu lecz wyciągnął bym wszystko co do tej pory tam jest tzn. "ozdoby" filtr i grzałka itp. bym zostawił. Kup na allegro u romster2 kulki gliniano torfowe (nie reklamuje lecz staram się pomóc bo koleś ma na prawdę dobre kulki) dosyp żwiru aby było min 2,5cm dokup roślin i zrób podmiankę wody.

 

Nie wspominając o obsadzie po takim zabiegu ryby będą miały wiele lepsze warunki bytu i możliwe, że jakieś roślinki Tobie urosną.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz uratować ryby to?

1.Wywal wszystkie badziewie co widać oprócz żwiru i roślin,to zaraz po przeczytaniu tego.

2.50 % podmiana wody bez czyszczenia i wyłączania filtra to na dzień dobry.

3.Jak najszybciej dołożyć zielska,nawet roślin pływających, to już na jutro.

4.Karmienie ryb co drugi dzień do czasu aż zbiornik się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dokupić za jakiś czas spory korzeń więc będzie lepiej wyglądało. W tych miejscach gdzie są posadzone rośliny mam sporo żwirku (4cm). Zrobię tak jak mówicie i zobaczymy co z tego wyniknie.

Żwirek nie był niczym barwiony.

Trochę roślinek mogę dokupić. A bez kulek torfowych mogą rosnąć? Czy jest potrzebny odpowiedni nawóz w jakiejś innej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...