Skocz do zawartości

świetlówka + kompakt?


jasio 1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, mam świetlówkę 18w aquarelle philipsa, jeśli dodam 2 kompakty 15w każdy to czy pomogę roślinką? Czy może kompaktowe świetlówki(energooszczędne) nie mają racji bytu w akwarium? Mam akwa 84l, po dołożeniu kompaktów byłoby ponad 0,5w/l czyli teoretycznie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, tylko czy to by było ekonomiczne? Bo chyba dlatego właśnie autor tematu chce założyć kompakty, żeby było najtaniej. Jeśli by chciał mieć lepsze i odrobinę droższe oświetlenie, chyba wybrałby świetlówki liniowe. Wykłada 30zł i ma już jedną świetlówkę 15W T8 więcej. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym nie wydawać kolejnej 100... Do liniowej potrzebny będzie zestaw: statecznik, oprawki... a to jak wiecie kosztuje, a jeśli chodzi o kompakt koszty są znacznie niższe. Tylko problem ze znalezieniem 6500k, ale sprawdzę w "casto" jeśli są to kupię, 20zł jest raczej niewielką ceną w stosunku do liniowych. Mam tylko nadzieje, że roślinki będą zadowolone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ostateczności możesz, ale szukaj tylko takich, które mają barwę 6400K lub 6500K. Jeśli chcesz dwa kompakty po 15W to takie kupisz za ok.9zł w castoramie.

Dadzą radę :) Sama w poprzednim akwa miałam kompakty 6400K 15W właśnie z castoramy więc od razu mogę Ci napisać, że roślinki bardzo dobrze rosły. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Autor już pewnie problem rozwiązał, ale może komuś innemu się przyda.

Znalazłem coś takiego http://podforak.rzeszow.pl/printview.ph ... 3a4d000e8e.

Sam chcę to wykonać bo mam w pokrywie T8 15W, a dla 54l to mało, myślicie że jeżeli dołoże T5 8W, to mi wystarczy dla tego zbiornika? W sumie to są tylko 23W, co daje mi 0,43W/l, ale może przy wysokości 30cm, odbłyśniku nad T8-ką i nadzieją, że świelówka T5 jest mocniejsza, a przy elektronice z 11W-towego PHILIPS'a powinna być jeszczę odrobinę jaśniejsza niż w standardzie to może mi wystarczy. Co o tym sądzicie? Ma ktoś taką przeróbkę u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo Ci to działa? czytałem opinie, że świetlówka straci na żywotności, choć myślę, że to opinie kogoś kto dał elktoronikę z kompaktu o mniejszej/równej mocy, przez co wydłuzył czas rozgrzewania ogniw, ten artykuł co wrzuciłem zdaje się być dość rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź, czy taką t5 to kupić 6400K, czy lepiej większą? właśnie do takiego zestawu jak opisałem wyżej

 

Zdania zaczynamy dużą literą//lopezz

 

 

EDIT:

 

Piszę z telefonu // pozer

 

 

Edytuj posty.

 

P.S- W telefonie też są duże litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...