Skocz do zawartości

Glony na przodzie akwarium


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuzszego czasu mam w swoim akwarium glony i to tylko na 1 planie akwarium.

Wyciąga się je "płatami", ale widać już po 2-3 dniach ich powrót, ostatnio nawet nitki pojawiły się z przodu akwarium.

Te glony niszczą mi moja Marsylie :(

 

Mam akwarium 63l

Oświetlenie 2x15w

Nawozy to: Bimber CO2, Aqua Art Planta Gainer Pro Ferro+, Symfonia złota

Temp: 25-26*C

 

Obsada:

5x otosek (nie wiem czemu, ale glonami nie interesuja się)

10x neon innesa

1x p. Borelli (do oddania)

 

Od 2 dni mam 10 krewetek RC, ale są jeszcze małe i nieprzyzwyczaiły się, bo chowają się w roślinach. Nie wiem czy sobie poradzą z tymi glonami.

 

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 15 litrów będzie ok, ale jak decydujesz się na zaciemnienie akwarium to zero światła przez kilka dni, skrócenie czasu naświetlania nic nie da, osłabi rośliny a glony i tak sobie poradzą. NO2 powinno być zerowe, zbadaj za jakiś czas ten parametr żeby sprawdzić czy jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek podmianka 15l i jutro jeszcze zrobię

Światło cały czas zgaszone a w pokoju rolety zasłonięte więc 24/h jest całkowicie ciemno, dziś na wieczór włącze na 20min 1x15W, żeby nakarmić ryby.

W sobotę lub niedzielę zbadam ponownie parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam doświadczyłem czegoś podobnego . Przy niemal podręcznikowych parametrach dostałem wykwitu glonów . Jedyną skuteczną metodą okazała się kuracja antybiotykami - należy użyć erytromycyny w ilości ok. 1 g / 250 l przez cztery dni - ale nie krócej niż do zniknięcia wszystkich plech, potem jeszcze przez cztery dni połowę tej dawki. Dodatkowo odmulamy akwarium z martwych plech i czyścimy filtr.

Metody "naturalne" typu zalewanie wrzątkiem ze strzykawki czy zaciemnianie akwarium na kilka dni - zawodzą ( sprawdziłem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Ja używam tylko aqua art carbo, mikro, makro+fe, kulki nawozowe i jest ok. Nie używam bimbrowni co2, jak na moje 128l 2x18w t8 6500k to za mało na co2 z bimbrowni lub butli. A no2 i no3 można przez napowietrzanie wody zrobić do 0, ja wodę napowietrzam przez turbo filtr 1000l/h do tego mam hw 302 1000l/h i jest ok. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...