Jump to content

Danio czerwone, zielone itd.

Recommended Posts

Slyszalam, ze normalne danio pregowane niebieskie mozna zrobic czerwonym, jak im sie cos do skory dodaje.Czy to danio czerwone czy zielone to genetyczne czy cos robia tym rybkom?????? Chodzi mi o to czy sa farbowane... bo jak im cos z genami robili...to chyba...nie wiem... biedne rybki :(

Z tego co zauważyłem to w ogóle są dwa różne rodzaje kolorowych danio,jedne są bardziej jaskrawe, drugie(te są w naszych sklepach popularniejsze )mają normalny odcień wybranego koloru.

http://www.google.pl/imgres?q=danio+cze ... 29,r:0,s:0

http://allegro.pl/danio-czerwone-koralo ... 88060.html

Tak dla przykładu.

Fajne takie kolorowe rybki, ale jak oni je farbuja? Biora te rybki i im cos pod skore daja???

Gdzieś czytałem, że w przypadku przeźroczki ryba wkładana jest do jakiegoś kwasu (?), później do barwnika (?) a na końcu do żelu (?) który przyspiesza gojenie rany po kwasie.

:shock: o boziu!! Przeciez kwas zzera skore, to boli jak pieron!!! Tacy ludzie ktorzy je sprzedaja lub im tak robia powinni dostac kare za torturowanie zwierzat!!! Ale u rybek to nigdy tego nie wprowadza :cry:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji oraz nadmierne stosowanie znaków interpunkcyjnych, jak i emotikonek są niedopuszczalne. //+1

mod.Evelyn

Michał84:Ponieważ z tematu zrobiła się pogawędka na temat farbowanych rybek,temacik przenoszę do odpowiedniego działu.

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.

Nie, bo sama się zdziwiłam, ostatnio sporo takich rybek jest w dużych sklepach zoologicznych i dlatego aż byłam w szoku, że hodowcom chce się tak farbować rybki (pomijam już nie humanitarne zachowanie). Dlatego, pomyślałam o jakiejś genetycznej farbie (teraz nauka tak poszła w górę, że kto to wie co ludzie jeszcze wymyślą) :D Ale chyba za daleko wybiegłam w przyszłość.

Łuska to zainteresuj się trochę tematami związanymi z genetyką,dziedziczeniem itp....

Nie ma czegoś takiego jak genetyczna farba :D

Gdyby przez selekcję wybarwiono te ryby to oczywiście część potomstwa tych rodziców byłoby do nich podobne.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...