Skocz do zawartości

oddychanie przy powierzchni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam rybki w akwarium od 2 dni. Akwarium ma 40l i są w nim: 2 małe skalary, 2 bocje wspaniałe i glonojad, do tego jeszcze rośliny. Od paru godzin jeden ze skalarów wypływa i ,,łapie oddech". Po prostu podpływa do powierzchni i wynurza pyszczek. Czy to normalne? Zwiększyłam napowietrzanie wody ale to nic nie zmieniło w zachowaniu skalara. Już odstawiłam wodę na wypadek, gdyby trzeba było ją zmienić. Inne ryby są pełne życia i zachowują się normalnie. Wszystkie - łącznie ze skalarem - mają apetyt. Czy zachowanie skalara może oznaczac jakąś chorobę i jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na początek skalary nie nadają się do tego litrażu co do bocji to się nie znam xD

 

A teraz na temat? Znasz jakieś wyniki testów? Stosujesz CO2? Od jakiego czasu masz akwarium? A dokładniej czy to akwarium dojrzewało? A i ten "glonojad" a raczej zbrojnik też się nie nadaje do tego akwarium.

 

grzegrzół nie przesadzaj. Fakt te rybki nie powinny być w tym akwarium ale skoro są to małe skalary to jeszcze nie cierpią na tą "chorobę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby wpuszczone za wcześnie.

Ryby źle dobrane.

Złe parametry wody.

Brak aklimatyzacji.

 

Oddaj te ryby jak najszybciej, niech akwarium dojrzeje, to skompletujesz prawidłową obsadę.

Bocje wspaniałe dorastają w akwariach do +25cm, jak sobie je wyobrażasz u siebie? Poza tym stadne. Na skalary też o wiele za mały baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłam chyba bocje, sorry. Teraz zobaczyłam ze wspaniale maja inny kolor. Moje są białe w takie czarne ciapki maja około 1,5cm długości a skalary 2cm dlugosci i tez taką wysokość może nawet mniej bo jeden jest mniejszy ale coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wyciagam z garazu akwarium, ktore oddal mi kiedys wujek- jutro nie mam czasu. Ma ok 100l dokladnie nie pamietam ile ale cos kolo tego. Nadaje sie na te rybki? Ze skalarem juz ok tzn gapilam sie na niego jakies 20minut i zachowywal sie jak ten drugi- normalnie. To drugie jest dosyć duże więc myślę ze jakieś rybki dokupię. Możecie mi powiedzieć jakie rybki się nadają i będą się ładnie prezentować? Ile bocji dokupić by te dwie nie czuly się samotne? Ryby mogą karłowacieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup szkło i silikon a nie takie duże ryby.

Zrób tak jak radzi junior admin zobacz na necie do jakich rozmiarów dorastają dane ryby które ci sie podobają a następnie wyobraź sobie je w akwarium. Lub wytnij sobie ''bryły''dorosłych ryb i przykłej do szyby. Znaczysz wtedy że będzie tak ciasno że nie ma gdzie palca wcisnąć. Przez ciasnotę ryby będą się atakowały, słabsze zginą. Wodę tak ci zakupają że prawdopodobnie filtr nie nadąży tego trawić. Poziom amoniaku zabije resztę ryb. Zanim kupisz odpowiednie ryby do swojego akwarium sprawdz czy wszystkie wybrane przez ciebie ryby żyją w podobnych warunkach. Chodzi mi o parametry wody. Zawsze możesz kogoś poprosić na forum aby pomógł dobrać ryby do tego akwarium.

Ps. Najlepiej dobrać ryby pod parametry wody kramówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary to chyba i tak za małe akwarium;/. Skalary jednak mimo wszystko proponowałbym oddać.

Nie dajmy się zwariować to są jeszcze małe ryby,młode.

Spokojnie wytrzymają w tym co masz miesiąc a nawet dłużej.

 

Nie chcę gasić Twojego zapału do tego hobby ale wiedz że to kosztuje i to nie mało.Ale ja tam w kieszeń nie zaglądam.

Warto już myśleć o zakupie nowego akwarium skoro masz i lubisz skalary to akwarium nie powinno być mniejsze niż

100 cm długość,50 cm wysokie i 45 szerokie.Do tego filtr,grzałka i inne pierdółki

W takim akwarium utrzymasz je w zdrowiu i dobrej kondycji zapewniając również odpowiednią filtrację osiągniesz właściwe wymagania tych ryb,reszta również będzie miała super warunki,będziesz mogła do nich dokupić kilka rybek np.ławicę innego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...