Jump to content

KTRafał

Użytkownik
 • Content count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About KTRafał

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 01/04/1994

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kalisz
 1. zapraszam do lektury jak-prawidlowo-zrobic-restart-w-akwarium-t11433.html
 2. uhuhhu.... ze schematem to tu faktycznie nie będzie prosto. Kabelki wychodzące do góry są od napięcia? przypuszczam że są one oznaczone kolorem niebieskim jak i co trzeba podłączyć. A co do eksperymentów to w najgorszym razie możesz zrobić zwarcie i albo spalisz świetlówkę albo statecznik.
 3. KTRafał

  kakadu

  Spróbuj jak radzi Rzepson ale myślę że raczej nie powinien zbyt mocno farbować wody, głównie bałbym się o pleśń.
 4. KTRafał

  250 litrów

  No w sumie może i tak. Co do substratu to się nie wypowiadam bo nie znam xD Decyzja należy do autora postu Takie pytanie ode mnie. Na ten ASII trzeba sypać żwir?
 5. KTRafał

  250 litrów

  Albo pod żwir ziemię ogrodową z dodatkiem torfu bez nawozu:) Z pewnością lepsze od samego żwiru a dużo tańsze. Tylko oczywiście to musi być po żwirem bo jak dostanie się do wody to będzie syf tak samo jak z substratami. A patrząc na to że jesteś jednak początkujący to raczej zacznij od samego żwiru a najwyżej w przyszłości zrobisz restart czy coś i włożysz substrat czy tą ziemię. Takie jest moje zdanie bo przy samym odmulaniu możesz za mocno pociągnąć żwir, czy przy sadzeniu roślin i zrobi się w akwarium błotko.
 6. Na skalary to chyba i tak za małe akwarium;/ Co do tych dwóch tygodni to nic im przez ten czas nie będzie, póki są małe to będą się chyba w miarę czuły. Skalary jednak mimo wszystko proponowałbym oddać.
 7. Nie wiem jak z tym chlorem jest w rzeczywistości ale co komu szkodzi odstawić na kilka godzin tą wodę? A po za tym chyba nie o chlorze temat? Kahl: Proszę Wszystkich o trzymanie się właściwego tematu posta.
 8. KTRafał

  kilka pytan

  Miałem na myśli bardziej doświadczonego akwarystę od autora postu, przynajmniej sam się tak wyraził. Pisał, że "kolega stwierdził że to..." Z całym szacunkiem nie chciałem nikogo urazić, bo sam też nie jestem specjalistą.
 9. Hmm. Na początek skalary nie nadają się do tego litrażu co do bocji to się nie znam xD A teraz na temat? Znasz jakieś wyniki testów? Stosujesz CO2? Od jakiego czasu masz akwarium? A dokładniej czy to akwarium dojrzewało? A i ten "glonojad" a raczej zbrojnik też się nie nadaje do tego akwarium. grzegrzół nie przesadzaj. Fakt te rybki nie powinny być w tym akwarium ale skoro są to małe skalary to jeszcze nie cierpią na tą "chorobę"
 10. np czarny brystol:) Wydaje mi się że daje on ciekawy efekt głębi. Sam mam taki i nie narzekam na niego do tego mam podobny jasny żwirek jak Ty:) i żwirek wymienię kiedyś na czarny jak już pozbędę się glonów. Twoje akwa prezentuję się dosyć przyjemnie ale brakuje jeszcze roślin:)
 11. KTRafał

  Grota z kososa + roślinka ...

  Najbardziej popularne do takich rzeczy są chyba jednak mchy.
 12. KTRafał

  kilka pytan

  Nie to raczej nie ospa. Autor postu nie mówił nic o kropkach i widział to bardziej doświadczony akwarysta więc chyba by poznał czy to może być ospa.
 13. KTRafał

  oświetlenie na początek

  1. Światło najlepiej włączać po wzejściu słońca jak widno zaczyna się robić w pokoju - pozwala to nie stresować ryb nagłym oświetleniem zbiornika. Lub jak wstajesz z łóżka, z tym że powinna to być systematyczna godzina. Wyłączać światło przy zachodzie słońca lub o wybranej godzinie wyłączasz i pozostawiasz na chwile włączone światło w pokoju. Godziny świecenia możesz dobrać do własnych możliwości. 2. Zacznij od jakiś 4-5h i co kilka dni wydłużaj ten czas o jakieś pół godziny - godzinę. Do momentu aż osiągniesz 10-11h 3. Nie rozumiem pytania. Jeżeli pytasz o ten czas początkowy 4-5h to zacznij od tego momentu świecenie w którym w przyszłości będzie się docelowo świeciło. Tzn jak kiedyś tam ma się świecić przykładowo od 8 to teraz też niech się świeci od 8.
 14. KTRafał

  kilka pytan

  Na przyszłość używaj polskich znaków. Nie szukaj zajęcia moderatorom którzy muszą to poprawiać po tobie;/
 15. KTRafał

  kilka pytan

  Kto się orientuję od czego przy tej drugiej roślince są takie fioletowawe liście? W akwarium mam to samo z roślinka;/ to jest normalne? a co do tematu. Usuń tą watę z korzeni jak najwięcej ci się uda nie uszkadzając przy tym korzeni. Żwir czy co to tam jest według mnie trochę za gruby i za jasny ale mimo wszystko wsadź w to podłoże te roślinki. Zmień pokarm na ten co miałeś poprzednio. U mnie ryby dziwnie się zachowywały jak podawałem ochotkę, kirysy nawet zdechły... Gdy odłożyłem pokarm było już w porządku.
×