Skocz do zawartości

Nowe akwarium 95 l


kr3cix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest nowo założone akwarium 70.35.40 95L

Może wiecie co to za roślinki i jak je dobrze posadzić ? I ogólnie co by tu zmienić ?

 

rainbow - Nie ten dział , przenoszę do galerii.Rozpoznanie roślin też w innym dziale.Poza tym używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci co ja bym zmienił;D:

 

1.zmienić podłoże na ciemny żwirek (warstwa 5cm)

2.zmienić ośwtlenie tak aby było 0,5W/l wody

3.Dodać więcej roślin (duużo więcej) np. nurzaniec na tył, kabomba i jakieś na 1 plan.

4.wsadzić jakiś nie z mały nie zaa duży korzeń i ładnie obsadzić go mchem bądź anubiasem.

5.Zamontować zestaw co2 (niekoniecznie cała butla itp za 300zł ale możesz zrobić bimbrownię)

6.Wywalić fototapetę i wstawić jakieś jednolite cimniejsze tło.

7.Nawozić roślinki torfowymi kuleczkami pod korzenie.

 

To tyle :D;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci co ja bym zmienił;D:

 

1.zmienić podłoże na ciemny żwirek (warstwa 5cm)

2.zmienić ośwtlenie tak aby było 0,5W/l wody

3.Dodać więcej roślin (duużo więcej) np. nurzaniec na tył, kabomba i jakieś na 1 plan.

4.wsadzić jakiś nie z mały nie zaa duży korzeń i ładnie obsadzić go mchem bądź anubiasem.

5.Zamontować zestaw co2 (niekoniecznie cała butla itp za 300zł ale możesz zrobić bimbrownię)

6.Wywalić fototapetę i wstawić jakieś jednolite cimniejsze tło.

7.Nawozić roślinki torfowymi kuleczkami pod korzenie.

 

To tyle :D;) .

Po co każesz mu wymieniać żwirek na czarny, może lubi biały według mnie jest to żwirek rzeczny więc nadaje się do akwarium.

Z oświetleniem się zgodzę chyba, że robisz L-W ;)

Jak na razie akwarium wygląda dobrze, tylko zmień tło i może na tego kamienia jakiś mech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle :D;) .

 

Po co każesz mu wymieniać żwirek na czarny, może lubi biały według mnie jest to żwirek rzeczny więc nadaje się do akwarium.

.

 

Chodzi tylko o dobro ryb.

Biały żwirek odbija białe światło i w ten sposób stresuje rybki...

Poczytaj sobie o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Dodać więcej roślin (duużo więcej) np. nurzaniec na tył, kabomba i jakieś na 1 plan.

Tak dopowiem, że nurzaniec olbrzymi jest dość spory jak się rozrośnie i może trochę zmniejszać zbiornik przez co lepiej zastosuj inny gatunek.

 

Chodzi tylko o dobro ryb.

Biały żwirek odbija białe światło i w ten sposób stresuje rybki...

Poczytaj sobie o tym

Ja mam przy krewetkach jasny żwirek i trochę prawdy w tym jest lecz po jakimś czasie trochę się przyciemni.

 

Ja w Twoim akwarium bym widział sporo roślin typu rotala indica, didiplis diandra + jakiś fajny korzeń i na niego mech albo pelie co przykuwało by wzrok.

Koło filtra posadziłbym nurzańca śrubowego ponieważ on szybko rośnie i ładnie by go zasłonił.

Do tego wszystkiego oświetlenie trochę większe jak by było to będzie świetnie ponieważ przy takim jak masz teraz możesz mieć problemy ze sporą ilością roślin.

 

Jak nie możesz sobie tego wyobrazić to poszukaj sobie galerii w google i rób coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jakie będzie trzymał tu ryby?

W naturalnym środowisku nie ma ciemnego żwiru.

Poczytaj sobie o tym.

Ja tylko dopowiem, że w naturalnym środowisku rzeki czy jeziora nie są tak czyste jak woda w akwarium przez co jasny żwir nie przeszkadza, a w dodatku jest dużo więcej mułu i innych syfów.

W akwarium jasny żwir może lekko przeszkadzać ale to jak już wspomniano zależy od ryb.

Brzy jasnym podłożu nie polecam ryb o "błyszczącym" ubarwieniu np. neon ponieważ bledną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...