Skocz do zawartości

Akwarium 100l filtr zewnętrzny czy wewnętrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwarium 100l i filtr wewnętrzny aquael FAN-2 i chciałbym zmienić ten filtr na jakiś zewnętrzny w granicach do 70-80 zł jaki mi polecacie i czy tych granicach znajdzie się jakiś filtr zewnętrzny lepszy (wiem ze nie jest on wysokiej klasy) od tego co mam? Zależy mi jeszcze żeby cicho pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filtr zewnętrzny ale jeśli chodzi o koszt to powyżej 100zl

Wydatek większy ale praktycznie masz go na parę lat wiec z czasem zapomnisz o ty ile na niego wydałeś.

Wybór firmy pozostawiam tobie Ja używam JBL 700 od 60l do 160l z regulowanym przeplywem strumienia wody bardzo cicha praca. Koszt takiego filtra 130zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz filtr z opcją napowietrzania to nie musisz. Możesz także zainstalować deszczownię, która świetnie napowietrza wodę. Jeśli tego nie masz to kup ten brzęczyk (napowietrzacz). Ja mam u siebie deszczownię i napowietrzacza nie używam, ale jest sobie w akwarium- tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli masz odpowiedni ruch wody na powierzchni to napowietrzacz jest zbędny. woda poprzez ruch miesza sie z tlenem i rybki mają czym oddychac. Co do filtra to oczywiście kubełek. Sa dosyc drogie,ale naprawde warto zainwestowac,dużą zaletą jest możliwośc eksperymentowania z wkładami filtrującymi,cicha praca. Ja posiadam kubełek JBL cristal profi e900,jak do tej pory chodzi bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: filtr zewnętrzny moim zdaniem zawsze jest lepszy

 

po drugie: kaskada do twojego litrażu - ok

pierwszy z nich, penn-plax 200 jest od 120 d0 max 190litrów

drugi HF-600 Atman od 150 do 300l, więc szczerze bym go nie polecała, filtr co prawda ma regulację przepływu ale tak czy owak to juz jest pralka w takim litrażu

 

ceny obydwu są podobne ok 70zł z groszami

 

pierwszy filtr ma więcej wkładów, jest tam gąbka, wata, węgiel aktywny (który po jakimś czasie i tak wyciągasz), i jakieś bio-falls, który ma usuwać azotany (tia)

w drugim jest ubozszy wkładm, ale tak naprawdę po jakimś czasie i tak napchasz tam gąbki, która jest moim zdaniem najlepszą filtracją, zamiast węgla, który po pewnym czasie traci swoje właściwosci, zresztą nie potrzebny w dojrzałym akwarium polecam siporax sery

pierwszy filtr wizulanie ładniejszy na moje oko

 

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziękuje za odpowiedz bo zastanawiało mnie czy dobrze napowietrzona będzie woda.

 

edit:

 

zastanowialo mnie jak dochodzi powietrze jak cala pompa jest szczelnie zamknieta ,bo pompka wewnetrzna zaciaga powietrze z zewnatrz

 

edit2:

 

to znanaczy ze moge ta deszczownie miec cala zanurzona poprostu pod woda

 

Mod: EDYTUJ POSTY, NIE PISZ POSTA POD POSTEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...