Skocz do zawartości

Problem z wodą


stochito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Kupiłem akwarium nowe przepłukałem wygotowałem kamienie i mam białą wodę co najlepiej zrobić? Gdzieś słyszałem że jest dobra sól kuchenna żeby wsypać. ale czy to nie zaszkodzi rybkom???

 

Mam akwarium 25l

Rybki:

 

Gupiki

Mieczyki

Molinezja

Branka rózowa

Glonojad

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obsada woła o pomstę do nieba.

Do tego litrażu nadaje się tylko kilka gupików (z ryb co masz).

 

Co to masz za kamienie, które gotowałeś? Jakieś fotki by się przydały.

Filtr jakiś posiadasz? Chodzi cały czas?

Jak długo akwarium stało z wodą zanim wpuściłeś ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsade to sie nie znam za bardzo bo pierwsze moje akwarium. Tak mi doradzili w sklepie. Woda stała dwa dni. Dosypałem sol jakąś comi dali w sklepie i uzdatniacz do wody. Filtr chodzi non stop. A zdjęcie zaraz podesle. A te rybki mam kazdego rodzaju po dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno stać zalane co najmniej 2 tygodnie bez ryb po tym czasie możesz wpuszczać po zrobieniu testu na no2.no3.Jak wartości nie będą krytyczne,zarybiamy.

Poczytaj o zakładaniu akwarium i cyklu azotowym.

Z obsady może zostać tylko harem gupika samiec i 2-3 samice.

Można dodawać do gupików sól akwarystyczną ale jest to zbędne.

Uzdatniacza nie stosuj,to zbędne wystarczy jak do podmian odstawisz wodę na kilkanście godzin 20% pojemności akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś nie odstawiało się wody na 2 tygodnie i wg prawie każdy nie spełniał tych warunków co są teraz przed wpuszczeniem rybek do akwa i rybki normalnie jakoś żyły.

Kiedyś, trzymano (i często nadal się trzyma) welonki w kulach i robiło inne głupoty co nie znaczy, że należy to nadal praktykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...