Skocz do zawartości

[72L] Ogólne


STiFF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.!

Mam do zaprezentowania moje akwarium 72L .

Filtr:

AQUAEL FAN mini plus

Grzałka:

JRB-100

Oświetlenie:

1x15 świetlówka

Ozdoby:

2x sztuczne roślinki

1x domek

Obsada:

6x neon innesa

4x mieczyk

1x glonojad

 

Bardzo proszę o komentarze i wszelkie uwagi

 

Pozdrawiam STiFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "ozdóbek"... tym kamyczkom mówimy stanowcze "nie" ! Żadnych sztucznych roślinek, jakichś ozdóbek sztucznych. kup roślinki jakie będziesz uważał za słuszne, oczywiście odpowiednie do twojego oświetlenia. ;)

 

Teraz kwestia obsady... Na glonojady za małe akwa. Na mieczyki to samo. Więc musisz je po prostu oddać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia obsady... Na glonojady za małe akwa. Na mieczyki to samo. Więc musisz je po prostu oddać. ;)

Potwierdzam, w tak małym akwarium będą chorować.

Dokup żwirku i może żabienicę? Powinna dobrze się przyjąć.

Do 72 l są już fajne możliwości obsad.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie,że tematy z takimi zbiornikami to prowokacje jakieś..........ile trzeba mieć dobrego smaku,żeby coś takiego do oceny puścić?

Oj nie przesadzaj, każdy od czegoś zaczyna. Gust ksztautuje się wraz z doświadczeniem.

 

Zamiast mieczyków poleciłabym platki albo zmienniki plamiste. Są podobne, a łatwiej się mnożą. Jednak dalej twierdzę, że to marny i nieopłacalny interes trzymać rybki tylko dla młodych na sprzedaż.

 

Moje rady:

1, zmiana obsady na platki

2. Jednolity, ciemny żwirek na dno.

3. Jakieś cieniolubne rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pomocy to masz:

 

Na początek to przeczytaj jakomś lekturę, nabyj więcej wiedzy o akwarium i o rybach do jakich litrażów się zaliczają.

 

Jeśli poznasz już bliżej akwarystykę wtedy damy ci rady na temat: podłoża,filtracji,roślinności,obsady baniaczka oraz oświetlenia. Wtedy łatwiej będzie tobie jak i nam

 

Pozdrawiam! I życzę dobrego nowego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...