Skocz do zawartości

zakładanie roślin na nowo


Rekomendowane odpowiedzi

Bimbrownia na 112L to trochę słaby pomysł według mnie. Kup zestaw z butlą i nie będziesz miał problemów z odpowiednim dozowaniem CO2.

 

Zaworek to takie coś co po zakręceniu uniemożliwia przepływ cieczy czy gazu. Na allegro są chyba takie tanie zielone zaworki wyglądające jak zacisk stolarski tylko w miniaturce i do tego plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chodzi o to że super za mało. Ktoś kiedyś liczył koszty zacieru do bimbrowni i zestawu CO2. Dość szybko się zwracało. Niestety zestaw z butlą 1,5 kg czyli dość małą jak na 112L to minimum 300 zł.

 

Zaworek... Możesz kupić za niecałą złotówkę taki zestaw rurek do kroplówki tam jest coś w tym rodzaju... Jak przesuniesz to kółko w jedną stronę to nie ma dopływu i na odwrót.

 

Wygląda to tak:

(kliknij aby powiększyć)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłoża sery to samo w sobie wystarczy w zupełności. Potem jak roślinki się rozrosną to nawozy i Co2. A co do sklepów w Poznaniu to ja odwiedzam okoliczne osiedlowe, unikam tych z centrum handlowych. Rozejrzyj się dookoła, może na osiedlu obok lub dwa osiedla dalej jest dobry sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;]

 

mam jeszcze pytanko gdzie mozna ladowac taka butle ???

 

aha i jeszcze o oswietlenie ponownie... postanowilem ze kupie dodatkowe swietlowki... mam 2x18W i chce aby roslinki mi dosyc szybko rosly ;]

 

- postanowilem ze kupie nawoz co mi polecil fforc9e Aqua Substrate II+ (jak gruba warstwa?)

- zaloze bimbrownie na poczatek... pozniej zobaczymy bo za bardzo nie wiem jak sie obslugiwac taka butla, gdzie ja napelniac i tak dalej...

- oswietlenie - tu nie wiem bo mam 2x18W i zastanawiam sie nad dwoma opcjami czy dolozyc 1x24W czy 2x24W... nie wiem... slyszalem ze nie mozna za duzo...

- zakupie testy do wody (glownie chodzi mi o rosliny...) http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=4738

 

przypominam ze mam akwa 112l ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak co do podłoża to jeszcze poszperaj w necie które będzie najlepsze, podałem Ci pierwsze które przyszył mi do głowy nie koniecznie muszą być super hiper. Co to oświetlenia to jeżeli chcesz mieć bimbrownie to się jeszcze zastanów. Na Twoim miejscu póki masz bimbrownie odpaliłbym tylko 2x18W + 1x24W a potem dróga 24 jak już będzie butla. Chodzi o to że przy tak dużym oświetleniu musisz mieć porządne i stałe nawożenie CO2 bo inaczej spotka Cię nie miłą inwazja GLONÓW! :)

 

Tutaj masz listę miejsc gdzie można nabijać butlę. :)

 

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... l-co2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi podac jak gruba warstwa Aqua Substrate II+ i jak gruba warstwa zwirku ???

 

jezeli kupie http://www.akwarystyczny24.pl/dodatkowe ... -2765.html

to czy moge w tym zestawie zamontowac jedna swietlowke 24W a pozniej jak kupie butle to druga ???

 

i tak sie teraz zastanawiam czy jest sens kupowac odmulacza ??? do akwarium roslinnego w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że ten statecznik ma taką możliwość podpięcia jednej świetlówki a potem ewentualnie drugiej (nie widać schematu na zdjęciach). Najlepiej napisz w tej sprawie do sprzedawcy. Powinien udzielić Ci odpowiedzi. Nie chcę Ci nic namieszać w ewentualnym zakupie dlatego wywiedz się sam. :) Najlepiej niech wypowie się ktoś kto się na tym trochę lepiej zna. Nie mam dużego doświadczenia w montażu tego typu oświetlenia, z tego co pamiętam to na statecznikach jest taka możliwość ale na wszelki wypadek się upewnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli bym podlaczyl te dwie swietlowki jeszcze i mialbym podlaczona bimbrownie to bede mial glony??? no bo zbytnio nie wiem od czego zalezy ilosc glonow w akwa... moze kupilbym wiecej glonojadow ???

Glonojady (zbrojniki) ci w niczym nie pomogą. Przy właściwym, nawet mocnym oświetleniu z CO2 i dobrze dobranymi roślinami nie powinno być glonów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was po raz kolejny ale chyba ostatni pytanie ;]

 

Jakie oświetlenie?

akwa 112l standard 2x18W

dołożyć:

-1x24W

czy

-2x24W

 

Pomóżcie!!!

 

W planach mam zalozenie bimbrowni i co2 w sprayu pozniej butla co2

 

rosliny jakie bede mial to :

moczarka

nurzaniec

ludwigia

eleocharis(lub cos podbnego do trawki)

 

prosze o odpowiedz licze na wasza profesjonalnosc ;)

aha i obawiam sie glonow wiec wyboerzcie slusznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...