Skocz do zawartości

zielenice lub sinice


rafalo24x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dość sporo szukałem i nie jestem pewny,ale z opisu wynika że zaczynają się sinice,gęste sploty nitek w kolorze jasno zielonym i bardzo obślizgłe w dotyku,pojawiły się głównie na trawniku.Oświetlenie 2x54 i od 13 do 17 dotatkowo 39w,Co2 z butli,parametry wody no2 o,no3 20,po4 1,czytałem o erytromecynie tylko czy to nie zaszkodzi rybom,a może jakieś inne sposoby,mam jeszcze w domu femange algen stop general,podawałem to kiedyś na nitki i pomogło,tylko czy tu da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zaciemnić zanim zastosowałeś chemię? Chemia powinna być jako dodatek i tylko w ciężkich przypadkach. U ciebie są początki więc lepiej zaciemnić i podmianka oraz usunięcie lub wyczyszczenie zarażonych roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Fosforany za duże to bzdura masz NO3 20 i PO4 1

 

Ja mam NO3 15-20 i PO4 trzymam 1 -1,5

 

Nawet patrząc na stosunek redfielda to masz idealnie. Ale coś może jednak pomyliłeś z pomiarami bo sinice nie powinny się pojawiać.

 

W zaciemniania się nie bawiłem bo mi szkoda roślin tak takie rozwiązania. Ja również miałem sinice, ale nie oporowe tylko śluzowate nitki na trawniku mały Henio i na korzeniach.

 

Dałem po prostu CO2 do pieca (tzn podkręciłem) by rośliny intensywniej zaczęły działać. Bomblować itp. Sinice nie lubią tlenu.

Ja swojego Henia potraktowałem woda utleniona i zadziałało. Henio nie zbrązowiał a sińce dały sobie siana.

 

Teraz miałem zakwit bo przenawoziłem (uczę się na solach) wcześniej Seria Easy Life.

 

Podmiany wody itp nic nie dawało, jak zawsze olałem zaciemnianie bo stosowałem 2 dni ale miałem tego dość. Drażni mnie ten sposób, więcej dostają w kość rośliny co sprawia że koszt jest większy niż kupienie lampy UVC. 110 zł dałem i w 3 dni kryształ woda.

 

Sory ale 100 zł to nie jest majątek, nie opłaca się lamp po 200, 300 zł

Jak zwykła china Firmy sunsun z allegro czyni cuda. A ile kosztuje woda z podmian 70% 280L akwa a ile kosztują padnięte rośliny i inne rzeczy. No nie mowie o czasie.

 

Ale dobra kij z zakwitem.

 

Sinice... to proponował bym co2 by rośliny więcej mogły niż glony, a i spr NO3 bo może się mylisz. Może któryś z parametrów PO4 albo NO3 Ci na to wpływa.

 

Ogólnie to ja już nie patrze na stosunek redfielda bo podobno to nie jest 100% prawda. I ma bardziej dawać nadzieje i wiarę w coś.

 

Życzę powodzenia z walka, usuwaj je w miarę możliwości fizycznie.

 

Co do utlenionej wody ja jeszcze wtedy miałem małego Henia w 6 małych kupkach to je wyjąłem i utlenioną lałem na zewnątrz akwarium i słyszałem małe syczenie ;p balem się ze się spali wiec po kilkunastu sekundach opłukałem go woda z kranu i ponownie posadziłem. Było spoko.

 

Słyszałem też, że można włożyć buteleczkę do akwa i delikatnie psiknąć na sinice z butelki.

 

To chyba na tyle co jak mam do powiedzenia teraz

 

nemo130: Pisownia! Poprawisz to czy mam Ci pomóc?

EDIT: Poprawione Błędy, składnię zostawiam tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,Fosforany za duże to bzdura masz NO3 20 i PO4 1 Ja mam NO3 15-20 i PO4 trzymam 1 -1,5 Nawet patrzac na stosunek redfielda to masz idealnie. Ale cos moze jednak pomyliles z pomiarami bo sinice nie powinny sie pojawiac.W zaciemniania sie nie bawilem bo mi szkoda roslin tak takie rozwiazania. Ja rowniez mialem sinice ale nie oporowe tylko sluzowate nitki na trawniku maly henio i na korzeniach.Dałem poprostu CO2 do pieca (tzn podkrecilem) by rosliny intensywniej zaczyely dzialac. Bablowac itp. Sinice nie lubia tlenu. Ja swojego henia potraktowalem woda utleniona i zadzialalo. Henio nie zbrazowial a since daly sobie siana.Teraz mialem zakwit bo przenawozilem (ucze sie na solach) wczesniej Seria Easy Life.Podmiany wody itp nic nie dawalo, jak zawsze olalem zaciemnianiae bo stosowalem 2 dni ale miaelm tego dosc drazni mnie ten sposob wiecej dostaja w kosc rosliny niz kupic lampe UVC. 110 zł tałem i w 3 dni krysztal woda.Sory ale 100 zl to nie jest majatek, nie oplaca sie lamp po 200 300 zl jak zwykla china sunsun z allegro czyni cusa. A ile kosztuje woda z podmain 70% 280L akwa a ile kosztuja padniete rosliny i inne rzeczy. No nie mowie o czasie.Ale dobra kij z zakwitem. Sinice to proponowal bym co2 by rosliny wiecj mogly niz glony, a i spr NO3 bo moze sie mylisz. Moze ktorys z parametrow PO4 albo NO3 Ci na to wplywa. Ogolnie to ja juz nie patrze na stosunek redfielda bo podobno to nie jest 100% prawda. I ma bardziej dawac nadzieje i wiare w cos.Zycze powodzenia z walka, usuwaj je w miare mozliwosci fizycznie. Co do utlenionej wody ja jecze wtedy miaelm malego henia w 6 malych kupkach to je wyjolem i utleniona lalem na zewnatrz akwarium i slyszalem male syczenie ;p balem sie ze sie spali wiec po kilkunastu sekundach oplukalem go woda z kranu i ponownie posadzielm. Bylo spoko.Slyszalem tez ze mozna wlozyc buteleczke do akwa i delikatnie psiknac na sinice z butelki.To chyba na tyle co jak mam do powiedzenia teraz

Czytać się tego nie da po za tym po co tyle kombinacji? Rośliny nie ucierpią przy zaciemnieniu a jedynie glony. Są standardowe procedury a nie lampy za 100zł. Poza tym glonów nie jest dużo zaciemnienie, podmianka i zmniejszenie nawożenia i tyle :shock: Lub jak chcesz to zakup sobie krewetki lub otoski i nie słuchaj rad pisanych na szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady nie dawałem na szybko. Zresztą nawet nie chce mi się gadać z takimi gośćmi jak Ty. Daj swój złoty środek a nie komentujesz innych. Ja zanim przeszedłem do działania to przeczytałem chyba z 5 for i kilkadziesiąt tematów. Zadziałało to co napisałem i to polecam. I podkreśliłem że ja nie preferuje zaciemniania. Zaciemniałem przy zakwicie i rośliny dostały nieziemsko po tyłku i trzeba było walczyć by odżyły.

 

Ja też miałem troszkę sinic nawet widać to na fotach w moim temacie, tylko Heniek i korzeń. Więc zaciemnienie nie wchodziło w grę jak u innych gdzie mieli śluzowate nitki praktycznie wszędzie.

 

Nie wiem nie podważam Twojej praktyki i wiedzy ale nie wypowiadam się w tematach o których nie mam zielonego pojęcia albo praktyki.

EDIT: Poprawione Błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady nie dawałem na szybko.

Nie w ogóle, post świadczy sam za siebie- pisany na szybko czytać się nie da, ale cóż. To co pomogło tobie skąd wiesz, że pomoże w tym konkretnym przypadku? Dwa słowa z tego bałaganu są potrzebne Co2 i woda utleniona reszta to niepotrzebny bełkot. Chcesz komuś pomóc, doradzić pisz tak by ciebie zrozumiał krótko zwięźle na temat i po polsku.

 

Zresztą nawet nie chce mi sie gadać z takimi gośmi jak Ty.

Za wysoki poziom merytoryczny?

 

nemo130: Uspokoić Was, takie sprawy załatwia się na PW.

 

Przepraszamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...