Skocz do zawartości

System punktów za pomocne posty


adminnew
 Udostępnij

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego systemu?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem takiego systemu?

    • Tak, zdecydowanie jestem za
      10
    • Tak, ale nie jest to konieczne
      16
    • Wszystko mi jedno
      6
    • Nie, bez tego też przeżyjemy
      6
    • Nie, to zdecydowanie zły pomysł
      19


Rekomendowane odpowiedzi

 

Za to są ostrzeżenia/bany

Ale ostrzeżenia, bany etc. mogą dawać tylko moderatorzy itd., a nie każdy temat (tak mi się wydaję), są wstanie prześledzić na bieżąco. Po minusach widzieli by komu warto się przyjżeć. Kogo nie toleruje za wypowiedzi tak zwana społeczność forum. Tak zwane "demokratyczne forum" oczywiście z królem Adminem i Właścicielem na czele ;)

 

Wracając do tematu jestem przeciwko plusom. Zagmatwa to strasznie sprawę.

Od czego jest przycisk raportuj? Jak widzisz że coś nie gra to klikasz i opisujesz problem. Zarząd z automatu dostaje Twoją informację.

 

Co do tematu to będzie wyścig zdublowanych odpowiedzi po plusika. Ciekawy był pomysł z ograniczeniem ilości rozdanych plusów i raportem. Jak znam życie to zaraz będą potrójne konta i klikanie. Może od razu wprowadźmy "lubię to"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednak wyciąłem tylko kilka zdań z mojej rozprawki bo już mi się nie chce tu żalić. Bo zaraz ktoś źle to oceni.

 

Dla mnie może być to punktowanie za porady z głową.

 

Ale to moim zdaniem będzie bicie postów, zamieszanie, ogólnie jakoś sobie tego nie wyobrażam. Nie długo to na FB będziemy pisać na głównej i jak komuś coś podpasuje to lubię to albo nie :)

 

Wykładnikiem dla mnie jest coś co jest przyklejone albo ma mnóstwo (choć nie zawsze to jest wykładnikiem) wyświetleń/postów.

 

A ciekawe jaki to będzie miało potem oddźwięk, czy na PW osoby z największą ilością pkt będą katowane pomóż, pomóż.

Czy userom załączy się leń czytania tylko od razu pytanie do najwybitniejszych.

 

Nie wiem jakoś to mnie nie przekonuje. Wystarczy że osoby ( co poniektóre bo z niektórymi się nie zgodzę) są oznaczone kolorkami i one dają już wrażenie bardziej inteligentnych w Akwarystyce.

 

Zamiast pilnować pkt to powinno się przewalać posty do śmieci albo innego działu forum.

 

Mogło wyjść jak bełkot bo wycinane z kontekstu.

 

Jestem jednak na NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że najlepiej by było żeby punkty przyznawał ktoś obiektywny np. moderator itp.

Ale wtedy oni by nie nadążali z tym.Ale tak serio to do czego to jest, dobrze jest tak jak jest teraz nikt nie nażeka a od karania za nabijanie bezsęsownych postów są Moderatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Znam już opinie części użytkowników. Teraz czas na ankietę. Będzie ona trwała 4 dni. Do wyboru jest pięć opcji, którym przypisane są wartości liczbowe.

 

Tak, zdecydowanie jestem za

+2

 

Tak, ale nie jest to konieczne

+1

 

Wszystko mi jedno

0

 

Nie, bez tego też przeżyjemy

-1

 

Nie, to zdecydowanie zły pomysł

-2

 

Po zakończeniu ankiety będzie zliczona suma wartości. Jeżeli będzie dużo większa od 0, moduł dodam, jeżeli dużo mniejsza, modułu nie dodam, jeżeli bliska 0, zadecyduje rada nadzorcza w składzie admini + moderatorzy + przyjaciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie głosuję.

Co z tymi co już mają większą lub bardzo dużą ilość postów?Nieważne czy pomocnych czy nie w końcu wielu jak nie większość uczy się na błędach.

Do rzeczy,jeden ma 2000 postów ale ten system startuje więc teoretycznie nie będą mieli plusów.

Przychodzi świeży ale pomocny użytkownik dający trafne rady na bardzo łatwe pytania i tym sposobem łapiąc takie tematy nie mając większej wiedzy na temat akwarystyki może łatwo nagromadzić ilość plusów,więc raczej będzie miał większy posłuch wśród userów do czasu jak wypowie się na nieznany temat i da złą radę.

Jest duża szansa że autor tematu może nie doczekać krytyki innych znających temat i poleci robić to co mu napisał,co wtedy?

Pozdrawiam administrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko jedno. tak właśnie zagłosowałem. Jedynie niepotrzebna jakaś lista kto ile ma plusików. Co mnie to obchodzi, że ktoś tam ma 2 plusiki i ma przyjaciela na forum, a tamten jest stałym bywalcem bądź maniakiem i na 155 plusików. Trochę to takie dziękowanie za pomoc wirtualnym "piwem" w formie plusa. Lista będzie widoczna tylko dla zarządu forum czy dla wszystkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, osoby wyróżniające się dużą wiedzą, dające najlepsze rady wyróżniliśmy sami:

przyjaciele-g14.html

Sęk w tym że nie są to osoby najaktywniejsze na forum i najczęściej udzielające się w tematach typu "kiedy mój gupik urodzi" - gdzie pewnie wielu by nabijało sobie punkty. Dochodzimy dzięki temu do sytuacji gdzie osoby mające mniej punktów i postów, są bardziej rzetelne...nie ma potrzeby wyróżniania "krzykaczy", którzy wszędzie doradzają te najbardziej podstawowe rady.

Drugi przykład - skromnie, ja. Napisałem parę kompendiów, artykułów które się przydadzą innym. Obecnie mało piszę na otwartym forum, punktów, których zresztą nie mam jakiejś potrzeby mieć nie nabiję. Na forum pojawia się ktoś nowy, w tydzień nabija punkty w podstawowych działach i wg. systemu jego rady są cenniejsze od danego kompendium... Taki system miałby sens na świeżym forum, nie teraz. ;)

 

Plusy do konkretnych postów - jako określenie "ta rada jest przydatna" tak, plusy do userów/ranking nie. ;)

Osobiście widziałbym takie coś jak tutaj:

http://forum.worldoftanks.com/index.php ... o-special/

Post, a po prawej na dole czerwony/zielony licznik plusów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, osoby wyróżniające się dużą wiedzą, dające najlepsze rady wyróżniliśmy sami:

przyjaciele-g14.html

Sęk w tym że nie są to osoby najaktywniejsze na forum i najczęściej udzielające się w tematach typu "kiedy mój gupik urodzi" - gdzie pewnie wielu by nabijało sobie punkty. Dochodzimy dzięki temu do sytuacji gdzie osoby mające mniej punktów i postów, są bardziej rzetelne...nie ma potrzeby wyróżniania "krzykaczy", którzy wszędzie doradzają te najbardziej podstawowe rady.

Drugi przykład - skromnie, ja. Napisałem parę kompendiów, artykułów które się przydadzą innym. Obecnie mało piszę na otwartym forum, punktów, których zresztą nie mam jakiejś potrzeby mieć nie nabiję. Na forum pojawia się ktoś nowy, w tydzień nabija punkty w podstawowych działach i wg. systemu jego rady są cenniejsze od danego kompendium... Taki system miałby sens na świeżym forum, nie teraz. ;)

 

Plusy do konkretnych postów - jako określenie "ta rada jest przydatna" tak, plusy do userów/ranking nie. ;)

Dokładnie, jeżeli się wyróżnia osoba wiedzą i nie pisze "nabijających postów" dostaje przyjaciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne plusy-kto ile ich ma da napewno jakiś obraz wiedzy użytkownika. Wiadomo ktoś może nałapać plusów na jakiś podstawowych pytaniach.

Najlepiej było by określić każdego użytkownika wiedzię na dany temat i w podpisie to zaznaczyć w skali. Jak wiadomo jest to nie wykonalne. Można by pójść w drugą stronę dając minusy-za pisanie głupot na forum. Tyle że dla jednego głupotą będzie coś a dla drugiej osoby nie. Powstaną nie potrzebne spory.

Najlepszym rozwiązaniem będzie sumienie. Jak czegoś nie jestem pewien to nie piszę-radzie. Lub w odpowiedzi piszę co uważam za słuszne i dopisuje żeby moją odpowiedź jeszcze sam przeanalizował.

Co do przyjaciół to dużo ich nie ma na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Lista będzie widoczna tylko dla zarządu forum czy dla wszystkich ?

Może być i tak i tak.

To coś takiego jak SOG :)

Dokładnie, na takiej zasadzie ma to działać.

 

Drugi przykład - skromnie, ja. Napisałem parę kompendiów, artykułów które się przydadzą innym. Obecnie mało piszę na otwartym forum, punktów, których zresztą nie mam jakiejś potrzeby mieć nie nabiję. Na forum pojawia się ktoś nowy, w tydzień nabija punkty w podstawowych działach i wg. systemu jego rady są cenniejsze od danego kompendium... Taki system miałby sens na świeżym forum, nie teraz. ;)

 

Plusy do konkretnych postów - jako określenie "ta rada jest przydatna" tak, plusy do userów/ranking nie. ;)

Osobiście widziałbym takie coś jak tutaj:

http://forum.worldoftanks.com/index.php ... o-special/

Post, a po prawej na dole czerwony/zielony licznik plusów. ;)

Przyznanie plusa do starych postów też jest możliwe, więc za swoje kompendia też być coś zgarnął. W podanym przykładzie jest plusminus, czyli możliwość dawania też ujemnych punktów, ale za to z kolei ten system ma mniej możliwości ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przykład:

Ktoś widzi,że +/- został dany ewidentnie po znajomości/po złości.

Czy była by możliwość raportowania tego przez usera,ew. zmiany z + na -/-na +,lub po prostu anulowania +/- przez admina,moda?

 

Bo jeżeli nie,to traci sens całe to punktowanie.

No raczej by była. Bez tego to nie miałoby kontroli. Raportowanie jest od zawsze w phpbb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem tego rodzaju gratyfikację można darować.

Obecnie, zakładając temat o określonej treści również oczekuje się na odpowiedź, która jednym razem niesie za sobą więcej innym razem mniej merytorycznych przesłanek wiedzy odpowiadającego.

Powinno się doceniać chęć pomocy(czyt. ikona przyjaciel) a nie ilość pomocnych rad, gdyż jednym razem będą to cenne rady innym razem "oczywiste-oczywistości" przekazywane z chęci podbicia dorobku punktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję stworzyć (oczywiście wtedy, gdy pomysł ten zostanie przyjęty) specjalny panel w ustawieniach - można tam zobaczyć, kto, kiedy i gdzie pozostawił nam +/-. Warto stworzyć komentarze do punktów.

Wiadomo by było, za co jest dana ocena. Również to mogłoby być widoczne w panelu.

Przede wszystkim, patrząc na zmianę raportowania postów, trzeba będzie dopisać nową opcję zgłaszania. Czyli np:

Źle przyznany +/-.

 

Pomysł powinien się przyjąć, ale patrząc na oceny widniejące w ankiecie, teraz to tylko sprawa losowa, tzn. czy więcej osób zagłosuje na tak/nie. No bo w końcu niektórzy nie mogą wiedzieć, że ten temat wgl. istnieje ;)

 

Jest jednak pewna wada. Bowiem, będzie za duże (!) zamieszanie ze źle przyznanym punktom reputacji. Moderatorzy raczej nie nadążą nad panowaniem. Chyba, że zastosujecie moją radę - otóż ograniczycie ocenianie w ciągu doby. Około 6-10 wystarczy. Nie obchodzi mnie to, że jedna osoba chce dać jednego dnia (po uprzednich wielokrotnych tematach dotyczących pytań laików). Mam to w głębokim poważaniu. Na prawie wszystkich forach jest takowy system.

 

 

Pozdrawiam,

Adamon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba najlepszy pomyśl. Wszystkie zmiany na forum powinny być realizowane po naradzie administratorów, moderatorów i hipcia;) to co zostanie uznane za słuszne niech będzie realizowane. A co nie to nie. Na forum jest za dużo osób aby każdemu dogodzić.

Oczywiście propozycje przez userów powinny być rozpatrywane ale nie na forum w formie ankiety tylko po przez naradę "elity".

Miło jest że administracja chce tworzyć forum razem w userami, jednak chyba po tym poście widać że to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba najlepszy pomyśl. Wszystkie zmiany na forum powinny być realizowane po naradzie administratorów, moderatorów i hipcia;) to co zostanie uznane za słuszne niech będzie realizowane. A co nie to nie. Na forum jest za dużo osób aby każdemu dogodzić.

 

Podobnie jak w Chinach. Za dużo jest żeby każdemu dogodzić i decyduje tylko partia komunistyczna, ale raczej nie do tego tutaj dążymy, zachowajmy choć pozory demokracji. :D

 

PS: Zaktualizuj sobie avka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...