Skocz do zawartości

[1000] Baniaczek 1 kilolitr - start


robsonik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej wysokości możesz bez problemowo trzymać każdy rodzaj ryb, jak bym miał taki baniak to chyba bym w pawiookie wszedł :) Jak te ryby mi się podobają to nieporozumienie :) Super ! Na pewno duży plus za poświęcenie się , za tak duży wkład pracy , bo zakładam że nie jedną godzinę tam spędziłeś . Moim marzeniem jest mieć baniaczek chociażby 180x50x50 , ale tu gdzie mieszkam przy akwarium 160L podłoga ugina się tak że szafki się otwierają więc niestety mogę jedynie pomarzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym 3x JBL E1501 GREENLINE niby 200-700L ale ma 1400L/h a to daje przy 2 2800 czyli niecałe 3 razy na godzine a to przy pielegnicach jak chciałes nie jest dużo.

 

Nie 3, tylko lekko ponad 2 xD

 

Chyba lepiej, żeby woda była dokładnie przefiltrowana niż ostro przemucona przez filtr xD

 

Uważnie będę śledził temat i od razu gratuluję wyzwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobudowuje do mieszkania dwa pomieszczenia i w jednym z nich przewidziałem miejsce na moje nowe akwarium które tam (zbuduję). Przygotowuję specjalną podmurówkę, a przewiduję na niej akwarium ok 4000l :D . Wymiary zbiornika jakie tam przewidziałem to 600x80x85h....., Narazie wszystko w planach, ale powoli realizuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście planowałem większy zbiornik, ale ograniczenia techniczne a co za tym idzie i ekonomiczne zmusiły mnie do zrobienia takiego zbiornika; w Twoim przypadku szkło zapewne 19 mm ( nie wiem czy występuje w taflach o takiej długości) nie wspomnę o wzmocnieniach i o wadze samego szkła. Baniak stawiasz w pomieszczeniu, które budujesz od podstaw też tak bym chciał, ja musiałem wszystko wnieść przez właz w podłodze i na miejscu ręcznie (wiertarka + mieszadło) wymieszać. Najgorsze mam już zrobione teraz wykończenie pomieszczenia, aranżacja baniaka i siąść i cieszyć oczy :) - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie chciałem trzymać jakieś pielęgnicowate, ale dopiero jak wszystko pokończę to będę się zastanawiał. Koniecznie muszą być rośliny bez tego nie wyobrażam sobie zbiornika, chciałbym wstawić sporo korzeni, skał - głównie lawy a podłoże zrobić z 3 różnych kruszyw.

Na razie na całość poszło przeszło 4k pln budżet policzyłem na 6 k pln, ale wyjdzie widzę więcej.

Oświetlenie HQI 4 x 150W + LF 58W x 4 szt. + LED nocne.

Jeśli pielęgnicowate i ma to być BW,to absolutnie nie jest Ci potrzebne tyle światła.Przy takim świetle jakie chcesz,to mógł byś już robić roślinniaka.

Poza tym za bardzo kombinujesz z podłożem.

Przy pielęgnicach najlepiej sprawdza się piasek,a rośliny,które dadzą radę przy pielęgnicach(dużych pielęgnicach,bo zakładam iż takie chcesz tam trzymać),to jedynie anubiasy,a dla nich podłoże nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło mi zostało po zmianie w ogrodzie zimowym - zostały 4 sztuki, zobaczę praktycznie ile będzie potrzeba, świetlówki typu REFLEX Philipsa z napylonym w środku odbłyśnikiem (super świecą) też zostały. Jeśli chodzi o ryby to niekoniecznie muszą być pielęgnicowate, najpierw wpuszczę kiryski, glonojady, Helenki :D itp.

Będąc kiedyś w Bułgarii widziałem zbiornik z pomieszanym podłożem skalisto - piaszczystym wyglądał super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oświetlenia to faktycznie bedzie za mocne.radził bym wybrać rośliny mało wymagajace co do swiatła i zastosować żarówki ledowe.ja tak zrobiłem u siebie i miałem straszną obawę o rośliny ale rosną dzielnie a swiatło mam skierowane centralnie na srodek kazdej z nich czyli na 300L 6 watt .fajny efekt jest.życzę powodzenia bo baniak wymiarami zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest mieć baniaczek chociażby 180x50x50 , ale tu gdzie mieszkam przy akwarium 160L podłoga ugina się tak że szafki się otwierają więc niestety mogę jedynie pomarzyć .

...w budynku gdzie mieszkasz masz zapewne ściany a to wystarczy do założenie dużego zbiornika - możesz mocowanie zrobić w ścianie a ona wytrzymuje zdecydowanie więcej niż podłoga 8-), jeżeli strop jest drewniany to stawiasz zbiornik prostopadle w stosunku do belek stropowych; mam tak postawione 2 ściany i zero ugięcia.

Znajomy mieszka w bloku z czasów Gierka i akwarium jest zamocowane pomiędzy 2 ścianami ( 800 l) tylko trzeba mądrze zrobić mocowanie w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...