Skocz do zawartości

Problem z odorkiem


pstrag222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej nowej aranżacji dałem ziemię do kaktusów pod żwirek różnej gradacji od 3 do 5mm.

I nie powiem po miesiącu czasu widzę ,że rośliny ładnie się rozrastają maja bardzo długie korzenie , szczególnie krypcie, nurzańce i żabienice.

Problem w tym,że w czasie grzebania w akwarium unosi sie na cały pokój nie miły odorek.

Domyślam się ,że jest to siarkowodór.

Moje pytanie brzmi wywalić ziemie? czy da się to jakoś wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ,że jest to siarkowodór.

Moje pytanie brzmi wywalić ziemie? czy da się to jakoś wyeliminować?

Jaki zapach? Zgniły, czy zgniłych jajek? Jak to pierwsze, to nie siarkowodór, zresztą gdyby to był siarkowodór, ryby już dawno by nie żyły.

 

Molinezje, czy jakiekolwiek inne brudzące ryby owszem, przyśpieszają dojrzewanie akwarium, ale nie stosujemy ich w tym celu, ponieważ ryzykujemy ich zdrowiem. Ty nie ryzykowałeś, bo akwarium po 2-3 tygodniach jest już w pełni dojrzałe. Jako producenci amoniaku, przed wpuszczeniem docelowej obsady, ok, ale równie dobrze mógłbyś wrzucić szczyptę samego pokarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam kiedyś specjalistyczną ziemię, która zawierała składniki rozkładające zawarte odpady organiczne... coś takiego, jak samotworzący się kompost. Moja koleżanka uzyskiwała ten "efekt", upychając gnijące skrórki bananów :shock:

Ale co do ziemi, jestem bardziej zielona niż co do akwarystyki... to tak jako ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,nagadać to się nagadaliście,tylko nie wiem czemu o obsadzie.

 

A konkretne pytanie nadal bez odpowiedzi.

Moje pytanie brzmi wywalić ziemie? czy da się to jakoś wyeliminować?

Podmień 50% wody i w niedzielę kolejny raz 50%.

Jak to nie pomoże restartuj baniak,bo samej ziemi raczej się nie pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej syfu i roboty z wywaleniem samej ziemi niż to warte.

Tym bardziej,że masz co zrobić z rybami na czas ponownego dojrzewania.

A jak jeszcze podłączysz filtr pod inne akwa na czas restartu i do napełnienia akwa na nowo użyjesz połowę wody z pozostałych baniaków,to nie będziesz musiał wcale czekać na dojrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku mam akwa na ziemi. Sama woda ma neutralny zapach. Natomiast co jakiś czas z podłoża wydobywają się bąble, które śmierdzą siarkowodorem (zgniłe jaja). Nie zauważyłem niepokojących objawów u moich ryb przez pół roku funkcjonowania.

 

Gdzieś kiedyś czytałem o demineralizacji ziemi przed jej umieszczeniem w akwa. Myślę, że gdyby to było zrobione, ów gazy nie wydobywałyby się z podłoża.

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=m ... hw&cad=rja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...