Skocz do zawartości

Problem z Wodą i z Rybkami...


fabi31xtt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Zapewne jest parę już odpowiedzi na tym forum na moje pytania itd. lecz wole założyć swój wątek i mieć pewność. Jestem początkującym akwarystom, zapewne powiecie że wiele rzeczy nie zrobiłem dokładnie że to i tamto jest złe. Więc tak, Jakieś trzy tygodnie temu, dostałem akwarium zakupione na allegro, zamówiłem od razu cały komplet ponieważ nie miałem za bardzo czasu się bawić w różne takie rzeczy. Akwarium mam 30 litrowe, Filtr z deszczownicą, grzałkę termometr, pokrywę itd. Mój problem jest dość nie typowy bo nie wiem w sumie od czego zacząć i co z tego jest najważniejsze. Mieszkam w bloku czyli pierwsze co to trzeba uwzględnić iż woda jest ujścia miejskiego ( chlorowana ). Przed włożeniem kamyków do akwarium , starannie je wypłukałem jak pisało na opakowaniu ( ok 30 minut w gorącej wodzie ), wysypałem je do akwa i zalałem wodą. Roślinki które dostałem także z akwarium również posadziłem, bo wiem że woda powinna się ostać. Gdy wlałem wodę, na szybkach i roślinkach zaczęły osdzać się bąbelki, ale normalnie było ich mnóstwo ( nie wiem dlaczego ). Mówię sobie oki pewnie włącze filtr itd. wszystko będzie dobrze. tak wiec zrobiłem i zostawiłem akwarium bez rybek na chodzi około 4-5 dni. po 5 dniach pojechałem do Hurtowni rybek po obsadę, zapewne teraz powiecie że za dużo ich kupiłem ale co tam, moja obsada to ( była ) 11 Neonów innesi ( teraz są trzy ) 8 danio czerwonych i białych ( po 4 ) dwa kirysy lamparcie , 4 skalary i 2 bystrzyki ( dzisiaj jeden ), zapewne rybki były dobrze tam hodowane więc też chyba były zdrowe, stwierdziłem ze kupie odrazu do tego 3 roslinki ( bo te co przyszly z akwarium przez te pare dni nie wiem czemu ale jak by zwiędły i wygladały jak badyle ) - nie mam pojęcia co to za roślinki bo nawet na stronie sklepu z roslinami akwariowymi nie widziałem takich... w każdym bądź razie, rybki były wsadzone z workiem do akwarium po 15 minutach wyciągnięte i wsadzone do akwairum tak jak zapewne powinno się robić. 2-3 dni było ok wszystko ładnie itd. lecz po paru dniach zauważyłem że woda robi się dość taka jak by mętna lecz taka biaława jak by wziąć piasek i wsypać na szybko do wody... Nie mam pojęcia dlaczego. potem stwierdziłem ze chyba to normalne i tak zostawiłem, po 2-3 dniach od zauwazenia, kolega dał mi krewetki czerwone i białe ( razem 6 ) i kamyki - więc postanowiłem wymienic przy okazji wodę. odlałem połowę z akwarium resztę zostawiłem z rybkami, wypłukałem kamienie jak wczesniej w gorącej wodzie wszystko wyczyscilem i wsadziłem jeszcze raz, dolałem też świeżej wody z kranu. woda wygladała na troche bardziej klarowną. nastepnego dnia zorientowałem się że woda mi się strasznie nagrzewa przez lampkę dochodziła do 30^C ( pozdrawiam pana ze sklepu który mi to sprzedał i włożył mi 30W żarówkę do tego akwarium...) pojechałem do sklepu wymieniłem na energooszczędną i woda ma 25^C. W sumie nie wiem od kiedy ale zakładam że gdy wymieniałem wodę na krewetki rybą coś się zadziało, i od momentu gdy zmieniłem żarówkę co dziennie mi pada jakaś neon... wczoraj np 3 zdechły.... w ciągu 5 dni zdechło 8 neonów i dzisiaj jeden bystrzyk. jestem zawiedziony, bo kolega leje taką samą wodę z tego samego ujścia i wszystko mu elegancko żyje a w 120L akwa ma z 80 rybek :D nie wiem co się dzieje. proszę o radę. Aha jeszcze jedno, karmie rybki suchym pokarmem z firmy Tropical, ale że neony za bardzo nie chciały jeść to w niedziele kupiłem zywy pokarm ( larwy ochotki ), i daje im go raz na dzien. Suche jedzenie daje bardzo mało za to ze 3 razy dziennie + raz zywe. Co o tym sądzicie? Moje pytanie brzmi: Co się dzieje z ta wodą i co się dzieje że te rybki mi zdychają????? Mogę dodać ze wszystkie Danio się czują super i skalary to samo jak i kirysy... Proszę o pomoc.

 

Ps: dodatkowe pytanko, Czy jak bym wlał do akwarium, wodę z butelki np żywca czy bonaqa ale zalal bym nią całe akwarium, Rybki by przeżyły i było by to dobre?? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg. mnie nie wystarczy plukanie kamieni tak jak Ty to zrobiles "ok 30 minut w gorącej wodzie"

nalezy je plukac tak dlugo dopoki woda w ktorej je pluczesz nie bedzie klarowna.

Inna przyczyna metnej wody moze byc to ze dajesz im za duzo jedzenia

Z rybkami to rzeczywiscie przesadziles ale to Twoje akwarium takze mozesz w nim robic co zechcesz.

Przyczyna smierci rybek moga byc nagle skoki temp.

Bąbelki na szybach to nic strasznego to poprostu chlor ktory po krotkim czasie zniknie.

 

Wyplucz konkretnie kamienie, zasadz rosliny, zamontuj cale osprzetowanie, niech akwarium postoii z 2tyg i wtedy wpusc ryby i wszystko bedzie dobrze !

 

Pozdrawiam :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ffanatics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko źle.

 

A najgorsze to, że wpuściłeś aż tyle ryb i że woda odstała tylko kilka dni.

 

Poczytaj najpierw o dojrzewaniu wody, oraz proponowanych obsadach do Twojej wielkości akwarium.

 

Potem padają pytania - "czemu woda mętna i czemu ryby zdychają" itd.

 

A skalary do 30 litrów to już zbrodnia ! Do 30 litrów tylko 1 bojownik albo krewetki i harem gupika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodą mineralną nie zalewa się akwarium.

 

Za dużo karmisz, jeżeli karmisz to raz dziennie szczyptę.

 

Bąbelki to normalne zjawisko po zalaniu akwa.

 

Złe ryby jak na taki litraż.

 

Akwarium nie zalewaj wodą z "ciepłego kurka" pamiętaj ma być z zimnego

 

Kamienie jeżeli płukasz w ciepłej wodzie to jaka to woda? Jeżeli to jest ciepła z kranu to później na koniec przepłukaj zimną z kranu.

 

Wpuść rybki jak akwarium dojrzeje koło 2 tygodni po zalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Czytam pierwszego posta z niedowierzaniem - albo człowieku jaja sobie robisz albo jest to absolutny brak elementarnej wiedzy na temat akwarystyki - to co robisz mnie nie mieści się w głowie! - sorki - widziałem wiele postów na rożnych forach - ten należy do tych które się długo pamięta.Oddaj tą resztę ryb zanim je uśmiercisz! Potem zabierz się za czytanie jak to się robi i wtedy zakładaj akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...