Skocz do zawartości

Chore neonki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem początkujący.

Nie dawno zakupiłem nowy sprzet i zanim wpusciłem rybki starałem sie zachować wszystkie procedury zarybienia.

 

Kupiłem nie dawno 20 szt neonek i po 7 dniach rybki maja na sobie biały nalot jakby je ktoś delikatnie przypudrował. Moje pytanie jest nastepujące

Co to za choroba.

 

 

Akwarjum 112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej doczekasz się pomocy, jeżeli dokleisz zdjęcie przynajmniej jednej chorej rybki i podasz przynajmniej podstawowe parametry swojego akwarium - chociaż temperaturę, twardość wody i pH. Nalot mógłby wskazywać na pleśniawkę albo wcześniej wymienione parametry nieodpowiednie dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dokładnie tak jak na tej drugiej fotce (tak samo jak na tej molinezji)

 

Neonki mam siedem dni i tak podejżewam że zostały zakłupione jiż chore.

Ale co teraz ?? Bo w tym tygodniu chciałem zakupić inne gatunki ryb.

Mało tego chce zakupić jeszcze jeden zboirnik 120L Ale tam bede chodował inny gatynek Pyszczaki.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem z jednym neonkiem, minowicie ma jakąś "kulkę" na brzuchu, wygląda mniej więcej jka by była w ciąży i zachowuje sie tak jak by traciła "równowagę" tzn. generalnie pływa normalnie ale dość często zdarza się jej pływać głową w dół. Czy ktos może pomóc? Akwa 30l, obsada: 5 neonków, 2 kiryski. Parametry wody (wg testów paskowych SERA): NO3-100mg/l, NO2- brak, twardość- 16d, kwasowoś - ok 7ph,sprzęt: filtr - nie znam firmy gdyż ma on ok 10 lat, oświetlenie- świetlówka 8W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...