Skocz do zawartości

Dylemat - 2 filtry do wyboru.


Rekomendowane odpowiedzi

AQUAEL

UNIFILTER 1000 UV

 

Jeden z lepszych filtrów na rynku akwarystycznym!

Filtr wewnętrzny UNIFILTER 1000 UV przeznaczony jest do akwarium od 250 do 350 litrów. Jest to filtr, który filtruje, sterylizuje oraz napowietrza w znakomity sposób wodę w akwarium. Dodatkowo filtr posiada wbudowane diody LED UV (NAJNOWOCZEŚNIEJSZA TECHNOLOGIA WALKI Z GLONAMI). Generalnie filtr ten panuje nad wszystkim w naszym zbiorniku - skutecznie oczyszcza, natlenia oraz NISZCZY GLONY + nie dopuszcza do ich ponownego zakwitu!

 

INFORMACJE PODSTAWOWE:

 

- Przeznaczony do akwarium: 250-350L

- Wydajność filtra: 1000l/h

- Precyzyjna regulacja wydajności od 120-1000l/h

- Moc: TYLKO 11W

- Diody UV: TAK

- Dwa niezależne gąbkowe wkłady filtracyjne;

- Pojemnik na wkład biologiczny+WKŁAD!

- Dwa sposoby zawieszania filtra - dla wygody!

- WYMIARY: 7cm x 10cm x 31cm

- GWARANCJA: 24 miesiące!

 

W SKŁAD KOMPLETU WCHODZI:

 

- FIltr UNIFILTER 1000UV

- Wieszak z przyssawkami

- Kierownica strumienia wody

- komplet do napowietrzania

- materiały filtracyjne - wysoka jakość!

- Instrukcja

 

WARTO ZAZNACZYĆ, ŻE FILTR POSIADA TAKŻE REGULACJĘ KIERUNKU WYLOTU WODY!

 

UWAGA GRATIS!

 

Do każdego zakupionego filtra dodajemy dodatkowo, jeszcze jeden zapasowy wkład filtracyjny: BIO-CERAMIKA. Wkład ten efektywnie usuwa z wody amoniak i jony amoniowe oraz fosforany. Zapobiega nadmiernemu rozwojowi glonów! Absorbuje metale ciężkie i fenole zapewniając klarowność i czystość wody oraz bezpieczne środowisko dla ryb! Stanowi podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych utleniających azotany, gwarantując w zbiorniku kompletną filtrację biologiczną!!

 

LUB

 

AQUAEL

Filtr TURBO 1100 L

 

Jeden z ciekawszych i skuteczniejszych filtrów na rynku akwarystycznym! Filtr wewnętrzny TURBO 1100L firmy AQUAEL zapewnia potrójną filtrację: mechaniczną, biologiczną i chemiczną (tani odpowiednik filtrów kanistrowych), posiada ceramiczną oś wirnika (możliwość zastosowania w akwarium słonowodnym), prosty w montażu, posiada regulację wydajności i napowietrzania, możliwość regulacji kierunku wylotu strumienia wody o 120 stopni, łatwy w czyszczeniu filtracyjny wkład gąbkowy. Regulowana szerokość zawieszki.

 

INFORMACJE PODSTAWOWE:

 

- Przeznaczony do akwarium: 200-400L

- Wydajność filtra: 1100l/h

- Podnoszenie słupa wody: 100cm!

- Moc: TYLKO 14W

- Gąbkowy wkład filtracyjny - wysokiej jakości!;

- ZeoCarb - mieszanka zeolitu i węgla aktywnego!

- WYMIARY: 90mm x 90mm x 300mm

- GWARANCJA: 24 miesiące!

 

W SKŁAD KOMPLETU WCHODZI:

 

- FIltr TURBO 1100 L

- Wieszak z przyssawkami

- Kierownica strumienia wody

- komplet do napowietrzania

- materiały filtracyjne - wysoka jakość!

- Instrukcja

 

WARTO ZAZNACZYĆ, IŻ FILTR TURBO 1100 L, DZIĘKI ZASTOSOWANIU POTRÓJNEJ FILTRACJI (MECHANICZNA, BIOLOGICZNA, CHEMICZNA), ZAPEWNIA W AKWARIUM NIE TYLKO IDEALNIE CZYSTĄ WODĘ, ALE TAKŻE ZDROWĄ - ZWŁASZCZA DLA RYB! DODATKOWO FILTR JEST CICHY I BARDZO ŁATWY W OBSŁUDZE!

 

TO JEDNAK NIE KONIEC PLUSÓW!

Istnieje bowiem możliwość rozbudowy filtra!

Który z nich będzie lepszy dla 200-250L? Z lampą UV niby przeciw glonom, czy ten drugi z potrójną filtracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to filtry wewnętrzne a nie od dziś wiadomo, że lepsze są te zewnętrzne. Poza tym do zewnętrznych jest zawsze lepszy dostęp oraz nie zajmują cennego miejsca w akwa. Możesz się też pobawić i zrobić sumpa ewentualnie hydroponikę. Przy takim małym akwa to nie będzie duży wydatek. Gdybyś zdecydował się na hydroponikę, możesz zrobić zestaw akwarium z paludarium i mieć kawałek Ameryki Południowej w szerszej krasie.

Przykład:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja pytałem o te konkretne dwa modele

 

nie zgodzę się z tym, że kubełek jest równie tani, między tym, co podałem a najtańszym kubełkiem jest ponad 100zł różnicy, więc jednak to trochę dużo, a zresztą jestem zwolennikiem wewnętrznego filtra, przywykłem przez lata do takiej filtracji. A firma aquaEl również dla mnie jest sprawdzoną marką chodzi tylko o kwestie funkcjonalną co lepsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z tym, że kubełek jest równie tani, między tym, co podałem a najtańszym kubełkiem jest ponad 100zł różnicy, więc jednak to trochę dużo

Nigdzie nie pisałam, że kubełek jest tani. Pisałam, że sump i hydroponika nie będą aż takie drogie przy tak małym zbiorniku. Zresztą do budowy sumpa możesz wykorzystać swoje obecne akwa. No ale skoro upierasz się przy tych dwóch wewnętrznych, to wybrałabym ten drugi. Szczególnie, że jest możliwość rozbudowy tego filtra. Lampa UV nie jest ci potrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...