Skocz do zawartości

Morskie akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, hoduję rybki słodkowodne w małym akwarium, od bez mała 15 lat, ale chciał bym zająć się czymś bardziej zaawansowanym i pomyślałem o akwarium morskim, i tutaj mam pytania: jak duże musi być takie akwarium, jaki sprzęt jest do niego potrzebny i miej więcej ile kosztuje założenie i utrzymywanie takiego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

4 – komorowy filtr wewnętrzny wyposażony w:

- 2 gąbki filtrujące do mechanicznej filtracji

-SERA Siporax 2.000 ml do biologicznej filtracji z 540 m2 powierzchni filtracyjnej

- pompka STP 1000

- odpieniacz białkowy PS 130

- lampa UV 5 W

- grzałka 100 W"

 

To jest propozycja innezgo uzytkownika co do sprzetu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam na poczatku chcialem miec morskie i pytalem sie wielu osob co do tego typu

w sklepach to chyba w 7 bylem i sie pytalem i tam mi mowili ze jesli chce chodowac morskie ryby to potrzebuje akwarium 300l no w 250l tez by sie dalo

tylko nie brali pewnie pod uwage krewetek

a ja piszac posta nie bralem pod uwage krewetki tylko ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam na poczatku chcialem miec morskie i pytalem sie wielu osob co do tego typu

w sklepach to chyba w 7 bylem i sie pytalem i tam mi mowili ze jesli chce chodowac morskie ryby to potrzebuje akwarium 300l no w 250l tez by sie dalo

tylko nie brali pewnie pod uwage krewetek

a ja piszac posta nie bralem pod uwage krewetki tylko ryby

 

Bzdura. W 60 l można już trzymać parę błazenków i do tego jakieś kraby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura i w 100 możesz zrobić krewetkarium i jakąś rozgwiazdę morską.

Nie wiem czy ktos by chcial wydac 3tysiace zlotych i miec w nim pare krewetek i rozgwiazde, ktora prawie wogole sie nie rusza... to by byla dopiero bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura i w 100 możesz zrobić krewetkarium i jakąś rozgwiazdę morską.

Nie wiem czy ktos by chcial wydac 3tysiace zlotych i miec w nim pare krewetek i rozgwiazde, ktora prawie wogole sie nie rusza... to by byla dopiero zbdura...

Czemu 3000zł? Zwracaj uwagę na pisownie.

 

http://www.allegro.pl/item566667290_arc ... 5_szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura i w 100 możesz zrobić krewetkarium i jakąś rozgwiazdę morską.

Nie wiem czy ktos by chcial wydac 3tysiace zlotych i miec w nim pare krewetek i rozgwiazde, ktora prawie wogole sie nie rusza... to by byla dopiero bzdura...

Lepsze coś takiego na początek niż wpakować kilkanaście tysięcy w ryby i za tydzień płakać, ze kredyt do spłacenia a ryb nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 za całość...Sprzęt, akwa i zwierzątka i rośliny..

hm... przeglądałem właśnie taki sklep i ci powiem że 3000zł to skromne bardzo skromne max 70L akwarium... żywy piasek, korale, skały wszystko w granicach 150-300zł za sztukę i to jeszcze zależy jakie, bo są i droższe.. do tego ryby, filtracja, z tego co pamiętam z podręcznika tam są 2 czy 3 filtry, światło... testery, ogrzewanie. wydaje mi się, że te 4500-5000zł trzeba liczyć tak, żeby nie być niemile zaskoczonym nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura i w 100 możesz zrobić krewetkarium i jakąś rozgwiazdę morską.

Nie wiem czy ktos by chcial wydac 3tysiace zlotych i miec w nim pare krewetek i rozgwiazde, ktora prawie wogole sie nie rusza... to by byla dopiero bzdura...

 

Mogę tobie podać setki linków do akwariów mniejszych niż 150 l, w których są piękne aranżacje. Dlatego twoja wypowiedź jest totalna bzdurą. Ja jak nie wiem co napisać to się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranzacja nie byla moja propozycja wiec nie poczuwam sie do bledow ale jesli jest mozliwe trzymanie czegos wiecej w 100litrowych zbiornikach, to dobra informacja dla ludzi ktorzy planuja zalozyc akwarium morskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...