Skocz do zawartości

Wylacznik czasowy - czyli jak zautomatyzowac akwarium :)


pyszu18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnoręcznie można by zbudować układ scalony na bazie przerzutników RS i JK zasilanych sygnałem taktującym pochodzący z procesora Intel 8085. Całość mozna zbudować na diodach, tyrystorach i komputerowych tranzystorach. Potrzebny byłby do tego podłączony ręcznie ustawialny termostat, który sterowałby układem bramek AND i OR. Programuje się poprzez prawidłowe rozstawienie tych bramek w układzie scalonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy warto tracic czas i pieniadze (latanie po sklepach za czesciami) na robienie samemu takiego urzadzenia jak cena zwyklego przelacznika czasowego to koszt ok 12zl a elektrycznego ok 25 zl.

mimo wszystko wyslij schemat i kosztorys takiego urzadzenia moze komus sie przyda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś zna się na elektronice to w 98% przypadków naprawia sprzęty elektroniczne. Jeżeli je naprawia to ma warsztat. Najczęściej ten warsztat to graciarnia innych zepsutych urządzeń, których nie opłaca się naprawiać, ale trzyma się choćby dla kondziorów... jak masz części pod ręką, wiesz jak się zabrać do budowy i masz wolny czas to możesz zaoszczędzić jedną kratę specjala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnoręcznie można by zbudować układ scalony na bazie przerzutników RS i JK zasilanych sygnałem taktującym pochodzący z procesora Intel 8085. Całość mozna zbudować na diodach, tyrystorach i komputerowych tranzystorach. Potrzebny byłby do tego podłączony ręcznie ustawialny termostat, który sterowałby układem bramek AND i OR. Programuje się poprzez prawidłowe rozstawienie tych bramek w układzie scalonym.

:shock:

Boże drogi do czego ten świat zmierza :?

W ogóle po co wypisujesz takie bzdury?

Co chcesz w ten sposób udowodnić?

:idea:

"tyrystorach i komputerowych tranzystorach" :mrgreen:

żałosne

"...Programuje się poprzez prawidłowe rozstawienie tych bramek w układzie scalonym..." - brak mi słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...