Jump to content

krzysmTA

Użytkownik
 • Content count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About krzysmTA

 • Rank
  Gaduła
 • Birthday 09/17/1992

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Chocianów
 1. krzysmTA

  Krewetkarium 25l

  Mam na myśli parę lub nawet 2 samice. A jeżeli chodzi o krewetki? 6RC i 6 Amano? A może Babaulti albo Fire Red? Proszę podać różne kombinacje, jutro jadę do sklepu, a nie wiem, co będzie. Krewetki powinny należeć do biotopu południowoazjatyckiego.
 2. krzysmTA

  Krewetkarium 25l

  Parametry mogą się jeszcze zmienić. Być może znajdę coś większego. Do tego 12l tylko 6 Red Cherry? Gdybym znalazł 25-30l mógłbym tam dołożyć 2 bojowniki?
 3. Mam zamiar założyć małe krewetkarium 12l. Mam tylko kilka pytań: 1) lampka http://allegro.pl/mini-lampka-11w-ideal ... 29940.html Chciałbym tam włożyć korzeń tego typu http://allegro.pl/korzendo-krewetkarium ... 88922.html Do tego obłożyć dno wokół mchem jawajskim. Czy to wystarczy? 2) podłoże - średni/drobny żwir 3) obsada 4 Red Cherry 4 Amano
 4. krzysmTA

  Szafka

  Lepiej samemu udać się do sklepu i poszukać czegoś solidniejszego.
 5. krzysmTA

  kh4 ph 8.5

  Twardość i pH można zmniejszyć, dolewając do wody na podmianę wodę destylowaną.
 6. krzysmTA

  wysokie i niskie wartości wody

  0,3? Rozumiem, że 30ml/l. To jeszcze nie jest tak strasznie (prawie). To jest mniej więcej na granicy. Napowietrzanie i rośliny masz mniej więcej w porządku. Tak jak kolega wyżej uważam, że powinieneś zmniejszyć obsadę (bez kosiarek), chociaż nie jestem specem. Może to też pośrednia wina odżywek. Poziom NO2 nie powinien być proporcjonalnie wyższy od NO3. Uważam jednak, że to raczej wina ryb. Dużo ryb produkuje dużo amoniaku. Częste podmiany wypłukują związki amonowe, ale wraz z pożytecznymi bakteriami czyszczącymi wodę. To one, jeśli mają tlen, rozkładają NO2 do NO3, przez co więcej powinno być tego drugiego.
 7. krzysmTA

  Bocje karłowate w 54l

  To się nazywa Przylga Chińska. Szukam czegoś żerującego przy dnie (bocje, kozowate itp.).
 8. krzysmTA

  Bocje karłowate w 54l

  Czy na 54 litry nie ma żadnej azjatyckiej ryby na dno? Na pewno coś jest. Oczywiście nie musi być stadna.
 9. krzysmTA

  Bocje karłowate w 54l

  Chodzi o Cierniooczki Kuhla, czy Myersa? No i ile sztuk?
 10. krzysmTA

  Bocje karłowate w 54l

  Więc co zamiast bocji? Szukam ryby żerującej raczej przy dnie.
 11. krzysmTA

  Bocje karłowate w 54l

  A co zamiast tej bocji? Bocja siatkowana?
 12. W chwili obecnej w moim biotopie mam jedną Bocję karłowatą. Znam jej wymagania i w ogóle, ale mam wątpliwości odnośnie litrażu. Jedni mówią, że 54l to za mało na tę Bocję, natomiast w literaturze znalazłem trochę inne informacje. Jedni piszą, żebym, ją oddał, a inni, żebym dokupił więcej. I tutaj moje pytanie. Na forum zetknąłem się z tym: Szczerze mówiąc, przeglądałem ten temat kilka razy, ale tego nie zauważyłem. Trochę dodało mi to nadziei. Mam w takiej ilości razbory i prętniki. Mógłbym jeszcze dokupić te 4 Bocje. Zamiast bojowników - krewetki Red Crystal / Red Cherry i Babaulti. Parametry wody mam prawie identyczne. Czy tak może być?
 13. Chciałbym mieć trochę więcej literatury. Mam 3 książki o akwarystyce. Ale chciałbym coś super. Chciałbym jedną lub kilka książek opisującą ogromną ilość gatunków roślin, ryb i innych zwierząt. Chcialbym jakieś ogromne kompendium wiedzy dotyczące wszystkich zagadnień akwarystyki słodkowodnej. Chciałbym coś ekstra. Szukałem w Googlach i na Allegro, ale znalazłem tylko książki raczej podstawowe i ogólnodostępne. Można znaleźć coś, co zaspokoi moje oczekiwania?
 14. Kula szkodzi podobno na wzrok, ale wg mnie szkodzi na wszystko.
 15. Spotykałem się z podobnymi akcjami jeżeli chodzi o welony. Przykre, że ludzie to kupują (kule).
×