Skocz do zawartości

Zakup używanego akwarium morskiego


Basteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jako, że nie mam pojęcia o akwariach morskich może ktoś obeznany doradziłby mi czy warto kupić akwarium poniżej.

 

Nie widać rybek na zdjęciu ale z opisu wynika, że jest jeden błazenek, 6 rybek których zdjęcie jest poniżej, 3 kraby i 2 ślimaki.

 

Całość ma 60 litrów i jest funkcjonujące z całym osprzętem.

 

Cena ok 650-700zł

 

post-10354-13685166865907_thumb.jpg

post-10354-13685166866266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pojęcia o solniczkach, to się nie zabieraj za to bo tylko się rozczarujesz. Najpierw zdobądź podstawową wiedzę,potem jeszcze poodwiedzaj odpowiednie fora, dowiedz się z czym się wiąże morskie akwarium, a na końcu sam sobie odpowiesz czy warto.

Podpowiem że słodkowodne a morskie to zupełnie dwie różne rzeczy.

 

Czytać, czytać, czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa może ładne ale zapuszczone , więcej danych co do sprzętu .

Jak nie wiesz co i jak w tematyce morszczyzny to odłóż zakup akwa na za rok i teraz zacznij czytać polecam forum nano-

Reef ;P

 

Z tego co wyczytałem po duńsku to jest wewnętrzny ''sump'' juwel, skimmer, pompa, Hydor Korealia 1, jakaś mała pompa, LED 12 X 2 watt.

Do tego testy itd.

 

Czy to jest najbardziej popularne i najlepsze forum wg ciebie?

 

Akwarystycznych jest mnóstwo tylko na większości nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zanim ona urośnie .... zależy jeszcze jaki gatunek po 2 latach będzie miała z 10 cm a wtedy przesiądziesz się na większy zbiornik :)

Nie chciałbym męczyć ryby. Raczej wątpię abym mógł sobie pozwolić na większe. Oświetlenie mnie zrujnuje.

 

W tej chwili zużycie prądu wzrosło o 1300 kWh a akwaria stoją pare miesięcy. Niestety prąd w Danii jest 4-5x droższy niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...